Bacaklı Robot Çalıştayı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda, yeni gelişmekte olan Bacaklı Robotlar alanında çalışmalar yürüten ekosistem, Bacaklı Robot Çalıştayı’nda bir araya geldi.

Bacaklı Robot Çalıştayı gerçekleştirildi
Bacaklı Robot Çalıştayı gerçekleştirildi
GİRİŞ 20.01.2023 15:54 GÜNCELLEME 20.01.2023 15:54

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ev sahipliğinde, yeni gelişmekte olan Bacaklı Robotlar alanında çalışma yapan üniversite ve firmalar ile bu tip robotların askeri ve güvenlik alanındaki potansiyel Kullanıcıları Bacaklı Robot Çalıştayı’nda buluştu.

SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda, SSTEK desteği ile gerçekleşen çalıştaya, yedi firma ve beş üniversite ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı temsilcileri iştirâk etti.

Bacaklı Robotlar alanında ortak hedefte buluşmak amacıyla düzenlenen çalıştayda, üniversite ve firmalarca yürütülen mevcut çalışmalar ve kabiliyetler paylaşıldı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
DEM/HDP’de oluşan ikircikli tutum 31 Mart sonrası nereye evrilir