LG'den yeni rekor: 6 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü'nün sahibi oldu!

LG Electronics (LG) İklimlendirme, 6 kez üst üste Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) Performans Ödülü'nün sahibi oldu.

LG'den yeni rekor: 6 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü'nün sahibi oldu!
LG'den yeni rekor: 6 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü'nün sahibi oldu!
GİRİŞ 13.03.2023 11:00 GÜNCELLEME 13.03.2023 11:05

LG Electronics Ev Aletleri ve Hava Hava Çözümleri İş Birimi Başkanı James Lee: "LG HVAC çözümlerinin kalitesini, performansını ve güvenilirliğini yansıtan önemli bir başarı" dedi.

LG ZORU BAŞARDI

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG, üst üste altıncı kez AHRI Performans Ödülü'nü kazandı. AHRI tarafından test edilmek üzere seçilen her modelin, ödülün verilebilmesi için üst üste 3 yıl boyunca tüm değerlendirmeleri geçmesi gerektiğinden, elde edilmesi zor olan bu ödül, LG'nin HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) çözümlerinin sürekli olarak yüksek kalitesine işaret ediyor.

LG ısıtma sistemleri ile tasarruf

AHRI, dünyanın HVAC, soğutma ve su ısıtma çözümü üreticilerini temsil eden, dünya çapında saygın bir ticaret birliği. 1953 yılında kurulan AHRI'nin şu anda 350'den fazla üye şirketi bulunuyor.

En yüksek test standardını sağlamak için, AHRI Performans Ödülü değerlendirmelerinin çoğu, dünyanın en güvenilir üçüncü taraf standart, belgelendirme ve test kuruluşlarından biri olan Intertek tarafından yürütülüyor. Intertek, gerçek performansın üretici tarafından listelenen özelliklerle tutarlı olup olmadığını belirlemek için seçilen ürünler üzerinde kapsamlı bir değerlendirme dizisi yürütüyor.

LG, 6 yıl üst üste AHRI Performans Ödülü'nün sahibi oldu!

AHRI'NİN ZORLU DEĞERLENDİRMELERİNİ ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ KEZ KEÇTİ

İlk kez Enerji Geri Kazanım Vantilatörleri (ERV) de dahil olmak üzere yedi ürün kategorisini temsil eden 67 LG HVAC çözümünün tümü, AHRI'nin zorlu değerlendirmelerini arka arkaya üçüncü kez geçti. LG'nin ERV'sine ek olarak, değerlendirilen modeller aşağıdaki HVAC kategorilerine ait.

Kategoriler şu şekilde sıralanıyor:

  • Değişken Soğutucu Akışı (VRF)
  • Üniter Küçük Isı Pompası (USHP)
  • Su Soğutmalı Soğutma Grupları (WCLL)
  • Hava Soğutmalı Soğutma Grupları (ACCL)
  • Oda Fan Coil (RFC) klimalar ve Paket Terminal Isı Pompaları (PTHP)

-30 SANTİGRAT DERECEDE YÜKSEK ISITMA PERFORMANSI

AHRI Performans Ödülü için değerlendirilen LG ürünlerinden biri olan LG Multi V yüksek kapasiteli dış ünite, güçlü, enerji açısından verimli bir performans sunmak için şirketin tescilli Ultimate Inverter Compressor'u kullanılıyor. Dünya çapındaki müşteriler arasında, özellikle de kışların özellikle soğuk olabildiği Kuzey Yarımküre ülkelerindeki müşteriler arasında popüler olan LG'nin amiral gemisi VRF sistemi, -30 santigrat dereceye (negatif-22 Fahrenhayt derece) kadar düşük sıcaklıklarda bile güvenilir ısıtma işlemi sağlayabiliyor.

Lityum-iyon piller ABD'de büyük bir yangına sebep oldu!Lityum-iyon piller ABD'de büyük bir yangına sebep oldu!

Ayrıca, yüksek düzeyde operasyonel verimlilik elde etmek için LG'nin gelişmiş inverter teknolojisinden yararlanan hava soğutmalı Inverter Scroll Chiller de test edildi. Etkileyici performansına ek olarak bu soğutma grubu, sınıfındaki diğer modellere göre daha az yer kaplayan ve müşterilere daha fazla kurulum esnekliği sağlayan kompakt bir tasarıma sahip.

LG ısıtma sistemleri

OPTİMUM KONFOR SAĞLIYOR

İlk kez ödül alan, sıcak hava kaybını önemli ölçüde azaltan ve aynı zamanda ısıtma ve soğutma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan bir ısı eşanjörü ile donatılmış LG'nin ERV çözümü, durgun iç ortam havasını dışarıdan temiz filtrelenmiş hava ile değiştiriyor. Ayrıca, bir sistem klimasına bağlandığında, optimum konfor ve verimli çalışma sağlamak için enerji tüketimini ve iç hava kalitesini yönetebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Electronics Ev Aletleri ve Hava Hava Çözümleri İş Birimi Başkanı James Lee, LG'nin AHRI tarafından 6 yıl üst üste ödüllendirildiğini belirterek,

"LG HVAC çözümlerinin kalitesini, performansını ve güvenilirliğini yansıtan önemli bir başarı. Ticari ve konut kullanımı için son derece etkili ve enerji açısından verimli çözümler sunarak küresel HVAC pazarındaki konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: AA
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail tepkisi! IOC 3 maymunu oynamaya devam ediyor!
Ne diyeceği merak ediliyordu! Kılıçdaroğlu'ndan SHP açıklaması