Video sızdırıldı: Microsoft Office'e yapay zeka geliyor!

Twitter üzerinde paylaşılan bir videoda Microsoft PowerPoint uygulamasının yapay zekaya kavuştuğu belirtiliyor.

GİRİŞ 16.03.2023 17:21 GÜNCELLEME 16.03.2023 17:31

Twitter üzerinden "WalkingCat" adlı bir kullanıcının yayınladığı videoda, Microsoft PowerPoint uygulamasının yapay zeka ile desteklenmiş bir sürümü görünüyor. Videoda PowerPoint uygulamasında bulunan yapay zekaya kısa bir sunum oluşturmak için komut veriliyor. Çok kısa bir süre içerisinde bunu gerçekleştiren uygulama kullanıcıya sunumun tam halini gösteriyor.

ÇALIŞMA HAYATINDA YAPAY ZEKA ETKİSİ

Microsoft çok yakın bir zamanda "Yapay Zeka ile Çalışmanın Geleceği" başlıklı bir canlı yayın sunumu gerçekleştirecek. Bunu fırsat bilen kullanıcılardan bazıları bu sunumda yer alacak bilgileri internete sızdırdı. Sızıntı haberleriyle ünlü olan "WalkingCat" Twitter hesabı, yayınladığı videoda Microsoft PowerPoint'in yapay zeka ile olan çalışmasını tanıttı.

Videoya baktığımızda PowerPoint uygulamasının sağ üst kısmında "Yardımcı Pilot" bir aracın bulunduğunu görüyoruz. Yapay zeka destekli araç ile Word belgesinde yer alan bilgiler kısa bir süre içerisinde PowerPoint sunumuna dönüşüyor.

Microsoft Word, 40 yıl sonra nihayet beklenen özelliğe kavuştuMicrosoft Word, 40 yıl sonra nihayet beklenen özelliğe kavuştu

Oluşturulan PowerPoint dosyası kolaylıkla saklanabilir ya da yapay zeka aracı kullanılarak farklı tasarım şablonları uygulanabiliyor. Bugünün ilerleyen saatlerinde ise Microsoft'un yapacağı canlı yayın sunumunda yapay zeka destekli yeni Office uygulamalarını görebileceğiz.

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail’i yargılatacak dosyaya UCM savcısından ilk yorum! ‘Delil yönünden çok güçlü’
Tarım Kredi Market, yeni indirim listesi yayınlandı