Çalışma şeklimiz değişiyor: Microsoft 365, yapay zekaya sahip Copilot özelliğine kavuştu!

Microsoft, yayınladığı blog yazısında Office uygulamalarına yapay zekay teknolojisini eklediklerini duyurdu. Copilot ile üretkenliğin artacağı belirtilirken çalışma hayatımızda zamandan tasarruf sağlamamızın kolaylaşacağı söylendi.

Çalışma şeklimiz değişiyor: Microsoft 365, yapay zekaya sahip Copilot özelliğine kavuştu!
Çalışma şeklimiz değişiyor: Microsoft 365, yapay zekaya sahip Copilot özelliğine kavuştu!
GİRİŞ 17.03.2023 12:32 GÜNCELLEME 17.03.2023 12:40

Microsoft yeni yayınladığı blog yazısında, Microsoft Office 365 "Copilot" ve yapay zeka yükseltmesi hakkında bilinmesi gereken bilgileri paylaştı. "Microsoft 365 Copilot ile tanışın - iş için yardımcı pilotunuz"  başlığı adı altında yayınlamış olan bilgilerde, Microsoft Office 365'in yapay zeka teknolojisiyle buluştuğu belirtiliyor.

İnsanların hayal kurmak, oluşturmak ve yenilik yapmalarını kolaylaştırmak için uygulamayı tamamen yenilediğini söyleyen Microsoft, tüm bunları yaparken zamandan tasarruf edebilmemizin daha önemli olduğuna değiniyor. Bu nedenle çalışma hayatımıza daha çok bağlanmak için sadece aynı şeyleri yapmanın daha iyi bir yoluna ihtiyaç duymadığımızı belirten şirket,  bunun için yepyeni bir yola ihtiyacımızın olduğunu belirtiyor.

ÇALIŞMA ŞEKLİ TAMAMEN DEĞİŞİYOR

Microsoft, blog yazısı üzerinden yaptığı kısa bir açıklamadan sonra Copilot destekli yeni Microsoft 365'i tanıttı. Büyük yapay zeka dil modelleriyle güçlendirilmiş Microsoft Graph ve Microsoft 365 ile kelimelerin gücünden yararlanarak projelerinizi bambaşka bir üretkenlik dünyasında oluşturmaya olanak sağlanıyor. Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Satya Nadella,

"Bugün, çalışma şeklimizi temelden değiştirecek ve yeni bir üretkenlik artışı dalgasının kilidini açacak olan bilgi işlemle etkileşim şeklimizin evrimindeki bir sonraki büyük adımı işaret ediyor, iş için yeni yardımcı pilotumuzla, insanlara daha fazla yetki veriyor ve teknolojiyi en evrensel arayüz olan doğal dil aracılığıyla daha erişilebilir hale getiriyoruz." dedi.

Copilot'un Microsoft 365'e iki farklı şekilde entegre edildiği belirtildi; yardımcı pilot oluşturulurken çalışma şekliniz esas alındıktan sonra, iş hayatında kullandığınız Microsoft 365 uygulamalarının sizlere daha iyi hizmet edebilmesi için uygulamalar arası bağlantı araçları ve yapay zeka yardımcı modeli oluşturuldu.

COPİLOT UYGULAMASI ÜRETKENLİĞİ ARTIRIYOR

Microsoft ürünlerinin Copilot sayesinde bağlantı içinde olması, sizlerin "Ekibime ürün stratejisini nasıl güncellediğimizi anlatın" gibi bir komutla, uygulamalar arasında bağlantı kopukluğu yaşamadan o gün hakkında e-posta ve sohbet konularına dayalı durum güncellemesi oluşturabilmeniz sağlanacak

Yeni fikirlerinizle oluşturulacak projeler için saatler değil, dakikalar harcamanızı sağlamak amacıyla oluşturulmuş yeni Microsoft 365, iş hayatındaki uygulamalar üzerinde bizi meşgul eden ve bunaltan durumlardan kurtulmamızı sağlayacak.

Microsoft'un değindiği diğer verilere göre Copilot uygulamasını kullanan geliştiricilerin yüzde 88'inin daha üretken olduklarını, yüzde 74'ünün daha tahmin edici işlere odaklanabildikleri ve yüzde 77'sinin ise örnek aramak için daha az zaman harcadıklarını belirtti. 

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Ekrem Öztürk
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MARLİN SİDA'dan KUZGUN KY atışı! İsmail Demir paylaştı
Yapay zeka İstanbul depremini böyle çizdi! İşte şaşırtan sonuçlar...