Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı: Orta segment telefonlar kaliteli resimler çekebilecek!

Qualcomm, orta sınıf cihazlar için yeni işlemcisini tanıttı. Snapdragon 7+ Gen 2 olarak adlandırılan işlemci sayesinde orta segment telefonlar ile düşük ışıkta kaliteli resimler çekilebilecek.

Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı: Orta segment telefonlar kaliteli resimler çekebilecek!
Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı: Orta segment telefonlar kaliteli resimler çekebilecek!
GİRİŞ 17.03.2023 15:30 GÜNCELLEME 17.03.2023 15:39

Qualcomm, yeni Snapdragon 7+ Gen 2 orta sınıf yonga setini duyurdu. Yeni duyurulan işlemci, kullanıcıların orta segmente sahip cihazlar ile yüksek kalitede resimler çekmesini mümkün hale getirecek.

Snapdragon 7+ Gen 2 Tanıtıldı

BİR ÖNCEKİ MODELE GÖRE %50 DAHA HIZLI

Qualcomm, Snapdragon 7+ Gen 2, Kryo CPU çekirdeği 2.91 GHz hızında çalışıyor. 1+3+4 CPU paketi Snapdragon 7 Gen 1'e göre %50 daha fazla performans veriyor. Adı açıklanmayan Adreno GPU'unun ise 2 kat performans artışına sahip olduğu söyleniyor. 

Qualcomm'un kısa ve öz duyurularında olduğu gibi Snapdragon 7+ Gen 2'yi tanıtırken de fazla detaya yer verilmedi. Ancak şirketin vermiş olduğu diğer bilgiler doğrultusunda yeni işlemcinin yüksek çözünürlükte oyun deneyimini sunacağı ve bunu sağlarken güç ve kaynaklardan tasarruf etmek için arka planı düşük çözünürlükte bırakan "Otomatik Değişken Oranlı Gölgelendirme" özelliğinin yer aldığı belirtiliyor.

Snapdragon 7+ Gen 2

KAMERALAR GÜÇLENECEK

Snapdragon 7+ Gen 2 ile kameralar da güç kazanacak. İşlemcinin sahip olduğu yüksek performans özelliği sayesinde düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekimi yapılabilecek. Bunu düşük ışıkta ta fotoğraf çekerken 30 görüntüyü bir araya getirerek, 18 bit üçlü ISP'ye dayanarak yapacak. Ayrıca aynı anda iki kamera ile HDR video çekiminin yanı sıra 200 MP sensörler de destekleniyor.

Apple'ın A17 Bionic işlemcisi sızdırıldı: En yakın rakibini ikiye katlıyor!Apple'ın A17 Bionic işlemcisi sızdırıldı: En yakın rakibini ikiye katlıyor!

İşlemci üzerindeki yapay zekaya değinecek olursak eğer, Qualcomm'un yapay zeka motorunun 2 kat daha iyi performans ve watt başına %40 pil tasarrufu sağladığını söyleyebiliriz.

Snapdragon 7+ Gen 2, 4.4 Gbps'ye kadar indirme hızına sahip Snapdragon X62 5G Modem-RF sistemini kullanıyor. Ayrıca işlemci 5G Dual-Sim özelliğini de barındırıyor.

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Ekrem Öztürk
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakanlık açıkladı: Irak Türkiye'ye tazminat ödeyecek!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Erbakan ile görüştü! İlk görüntüler