Yapay zeka, yazarlık kavramını değiştirebilir... Dokuz ayda 97 kitap yazdı!

Tim Boucher adındaki bilimkurgu yazarı, yapay zekayı kullanarak dokuz ayda 97 kitap yazdığını ve bunları resimlendirmek için yine yapay zeka aracını kullandığını söyledi.

Yapay zeka, yazarlık kavramını değiştirebilir... Dokuz ayda 97 kitap yazdı!
Yapay zeka, yazarlık kavramını değiştirebilir... Dokuz ayda 97 kitap yazdı!
GİRİŞ 24.05.2023 16:49 GÜNCELLEME 24.05.2023 16:50
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bilimkurgu yazarı Tim Boucher, ABD'de bulunan Newsweek dergisine yaptığı açıklamada yapay zekanın yardımıyla dokuz ayda 97 kitap yarattığını söyledi.

3 SAAT İÇİNDE KİTAP YAZIYOR

Newsweek için kaleme aldığı bir makalede Boucher, kitapları resimlemek için yapay zeka görüntü üreticisi Midjourney'i, beyin fırtınası ve metin üretimi için de ChatGPT ve Anthropic's Claude'u kullandığını söyledi.

Boucher'ın romanlarının her biri 2.000 ila 5.000 kelime arasında ve 40 ila 140 yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntü içeriyor. Kitapların yapay zeka araçlarıyla oluşturulmasının ve ardından yayınlanmasının genellikle altı ila sekiz saat sürdüğünü, ancak bazılarının üç saat gibi kısa bir sürede tamamlanabildiğini söyledi.

YAZDIĞI KİTAPLARI 1.99 İLA  3.99 DOLAR ARASINDA SATIYOR

Boucher, "Yapay zekanın çalışmalarım için olağanüstü bir katalizör olduğu kanıtlandı. Tutarlı kaliteyi korurken çıktımı artırmamı sağladı ve başka türlü asla elde edemeyeceğim bir verimlilikle karmaşık dünya inşasına dalmamı sağladı." dedi.

Yapay zeka tarafından üretilen romanlar son aylarda piyasayı doldurmaya başladı.

Şubat ayında ChatGPT, Amazon'un kitap mağazasında 200'den fazla kitabın yazarı veya ortak yazarı olarak gösterildi. En popüler türlerden bazıları yapay zeka rehberleri ve çocuk kitaplarıydı.

YAPAY ZEKA İLE YAZILAN KİTAPLAR ARTIYOR

San Francisco merkezli bir finans teknolojisi şirketinde ürün tasarım müdürü olan Ammaar Reshi, daha önce Insider'a ChatGPT ve Midjourney kullanarak 72 saat içinde bir çocuk kitabı yazdığını ve resimlediğini söylemişti.

Reshi'nin "Alice and Sparkle" adlı kitabı, reklamcıların yoğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra Twitter'da viral oldu. Bazıları yapay zeka görüntü oluşturucularının işlerini nasıl kullandığına üzülürken, diğerleri yazının kalitesiyle ilgili sorun yaşadı.

Boucher, Insider'ın normal mesai saatleri dışında yaptığı yorum talebine hemen yanıt vermedi.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Kul insan 9 ay önce Şikayet Et
  Ey insanlar, önce kendini bil kendini bi oku. İyi ve temiz insan , mükemmel insan ancak Kuranı Kerim ve Peygamber as Hadisleri ile temiz, İyi, mükemmel kalabilir. Yoksa nefsi ile şeytan bir olur Kapitalist Emperyalist yani haramlar günahlar ticaretinde köle edilir. Ey insanlar, değerini bil Allah'ın cc Kulu ol Peygamber'e as Ümmet aile ol. Hepimiz Adem ile Havva as çocuklarıyız.
  Cevapla
 • Bilirkisi 9 ay önce Şikayet Et
  bu kitaplarin kime neye ne faydasi olabilrki
  Cevapla
 • Deli dumrul 9 ay önce Şikayet Et
  kıyamet alameti kitap sayıları aşırı artacak.....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
 Yeşil kategoride aranan terörist milletvekilinin evinde yakalandı
Aselsan 'YENER'i paylaştı sosyal medya yıkıldı! Yerin altını gören radar