Elon Musk; Bir imparatorluğun sonunu getirebilir!

Londra'daki CEO Konseyi Zirvesi'ne video bağlantısı aracılığıyla konuşan Musk, gelecekteki savaşların insansız hava araçlarıyla yapılacağını belirtirken, yapay zeka teknolojisinin bir imparatorluğun sonunu getirebileceğini söyledi.

Elon Musk; Bir imparatorluğun sonunu getirebilir!
Elon Musk; Bir imparatorluğun sonunu getirebilir!
GİRİŞ 27.05.2023 15:50 GÜNCELLEME 27.05.2023 16:03

Tesla, Twitter ve SpaceX'in sahibi süper zekânın "iki ucu keskin bir kılıç" olduğunu iddia etti.

Yapay zekanın "drone savaşları" oluşturmak için kullanılabileceğini söyleyen Elon Musk, "Size her şeyi verebilecek bir cininiz varsa, bu bir tehlike arz eder" şeklinde açıklama yaptı.

"GELECEKTEKİ SAVAŞ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIYLA OLACAK"

Wall Street Journal'ın (WSJ) Londra'daki CEO Konseyi Zirvesi'nde video bağlantısı aracılığıyla konuşan Musk, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin yapay zekayı her şeyden önce silah geliştirmek için kullanmasını beklediğini söyledi. Musk yaptığı açıklamada,

"Savaş alanında herhangi bir insanın verebileceğinden daha hızlı tepki verebilen daha gelişmiş silahlara sahip olmak, yapay zekanın gerçekten yapabileceği şeydir.

Gelişmiş ülkeler ya da en azından insansız hava aracı kabiliyetine sahip ülkeler arasında gelecekte yaşanacak herhangi bir savaş, büyük ölçüde insansız hava aracı savaşları olacaktır." dedi.

"BİR İMPARATORLIĞUN SONUNU GETİREBİLİR"

Yapay zekanın bir imparatorluğun sonunu getirip getirmediği sorulduğunda ise şu yanıtı verdi: "Bence öyle. Yaptığımız herhangi bir şey için yapay zekanın gerekli olduğunu düşünmüyorum."

Yapay zekanın yaygınlığı son yıllarda büyük ölçüde arttı ve chatbot ChatGPT gibi sistemler hızla günlük yaşamın bir parçası haline geldi.

ChatGPT'nin ve Midjourney gibi görüntü oluşturma araçlarının başarısı, köklü teknoloji devleri Microsoft ve Google arasındaki yapay zeka silahlanma yarışını hızlandırdı; Ayrıca teknoloji devi Google, OpenAI'nin yazılımını desteklerken, kendi Bard sohbet robotunu geliştiriyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ebu Ubeyde'den flaş açıklama! 'Başarıyoruz...'
İsrail'i ürküten 'ittifak' haberi! 2 ülkeden büyük hazırlık: Saldırı planlıyorlar...