Instagram yeni özelliği duyurdu: Reels videoları artık indirilebilecek!

Instagram, kullanıcıların herkese açık Reels videoları indirmesini sağlayacak olan özelliği duyurdu. Kullanıcılar bu özellik sayesinde paylaş butonuna tıklayarak indirme seçeneğiyle videoları telefonlarına rahatlıkla indirebilecek.

Instagram yeni özelliği duyurdu: Reels videoları artık indirilebilecek!
Instagram yeni özelliği duyurdu: Reels videoları artık indirilebilecek!
GİRİŞ 22.06.2023 17:47 GÜNCELLEME 22.06.2023 17:47

Instagram kullanıcıların başkaları tarafından yayınlanan Reels videolarını indirmelerine ve böylece bunları uygulama dışında paylaşmalarına olanak sağlayan özelliğini duyurdu.

Rakip kısa video uygulaması TikTok yıllardır bu özelliğe sahipti ve insanların platform dışında uygulamanın filigranıyla kısa videolar izlemesiyle popülerlik kazanmıştı.

Otuz farklı kişiliği olacak... Instagram'a yapay zeka ekleniyor!Otuz farklı kişiliği olacak... Instagram'a yapay zeka ekleniyor!

REELS VİDEOLARI GALERİYE İNDİRİLEBİLECEK

Salı günü, şirketin başkanı Adam Mosseri Instagram yayın kanalında yaptığı açıklamada, ABD merkezli kullanıcıların Reels'i telefonlarına indirebileceklerini söyledi. Kullanıcılar bunu paylaşım simgesine dokunup ardından indir seçeneğini seçerek yapabilecekler.

Mosseri, yalnızca herkese açık hesaplardan gelen reels videolarının da indirilebileceğini belirtti. Ayrıca, herkese açık hesaplar Reels videolarını indirme özelliğini isterlerse kapatabilecek.

İNDİRİLEN VİDEOLARDA FİLİGRAN EKLENEBİLİR

Mosseri indirilen Reel'de bir filigran olup olmayacağını belirtmezken, kendisi tarafından yayınlanan resim, indirilen videoda hesap adıyla birlikte bir Instagram logosu gösterileceğini gösteriyor. TikTok indirilen videolara filigran eklemek için benzer bir format kullanıyor.

2021 yılında Instagram, videolarda TikTok filigranı veya herhangi bir filigran içeren içeriklerin tanıtımını durdurmuştu. Geçtiğimiz Ağustos ayında YouTube, platformlar arası paylaşımı caydırmak için şirketin kısa video ürünü olan Shorts'u indirenlere logo tabanlı bir filigran eklemeye başladı.

Dolayısıyla Instagram'ın kullanıcıların Reels videolarını indirmesine izin veren bu hamlesi, insanları platformda daha fazla içerik izlemeye çekmek için bir taktik olabileceği belirtiliyor.

Söz konusu özelliğin yakın bir zamanda herkese sunulması bekleniyor.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ REELS ÖNERİLERİ VERİLERİ ARTIRDI

Reels, son birkaç çeyrekte Meta'nın büyümesini ve gelirini artırmak için odak noktası oldu. Mark Zuckerberg, 2023 yılının ilk çeyreğindeki kazanç çağrısı sırasında, yapay zeka destekli Reels önerileri sayesinde Instagram'da geçirilen sürenin %24 oranında arttığını söyledi.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin yeraltında bekleyen 5 bin ton altını yaklaşık 300 milyar dolar değerinde
Ortalığı karıştıran iddiaya TFF'den cevap geldi!