'Twitter kopyası' olabilir... Threads ciddi sorunlar yaşıyor!

Istagram başkanı Adam Mosseri, Threads'in son zamanlarda botlarla ilgili ciddi sorunlar yaşadığını belirtti. Durumdan yakınan kullanıcılar Threads'in de Twitter gibi botlarla dolu bir alana dönüşeceğini dile getirdi.

'Twitter kopyası' olabilir... Threads ciddi sorunlar yaşıyor!
'Twitter kopyası' olabilir... Threads ciddi sorunlar yaşıyor!
GİRİŞ 18.07.2023 11:04 GÜNCELLEME 18.07.2023 11:04

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve beş gün içerisinde 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Threads, bot hesaplar sorunu yaşıyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri bu öğleden sonra Threads uygulamasındaki bir gönderide sorunu açıkladı ve şunları kaydetti:

"Spam saldırıları arttı, bu nedenle hız sınırları gibi konularda daha sıkı olmamız gerekecek, bu da aktif kişileri istemeden daha fazla sınırlamak anlamına gelecek. Eğer bu korumalara yakalanırsanız bize haber verin."

KULLANICILAR KARŞILAŞTIKLARI BOT HESAPLARI BİLDİREBİLECEK

Başka bir deyişle, en üretken Threads kullanıcıları uygulamayı kullanma ve gönderileri görüntüleme becerilerinde sınırlamalarla karşılaşabilir.

Bununla birlikte, Twitter'ın görüntülenebilir gönderiler üzerindeki katı sınırlamalarının aksine, Mosseri insanların bu sorunu yaşamaya başladıklarında kendilerine ulaşmalarını öneriyor.

Bu, Threads ekibinin meşru kullanıcıların deneyimlerini olumsuz etkilememek için onlarla birlikte çalışmaya hazır olduğu izlenimini veriyor.

ŞİKAYETLER ARTMAYA BAŞLADI

Mosseri'nin duyurusuna gelen yanıtlarda, birkaç kişi platformdaki yorum spam'inin son günlerde önemli ölçüde kötüleştiğinden şikayet ediyor, hatta bir kişi gönderilerinin yarısının kumarla ilgili botlar veya "oltalama" mesajları gibi botlardan yanıt gördüğünü belirtti.

Bir diğeri ise kumar ve kripto sitelerini zorlayan botları engellemek için zamanlarının yarısını harcadıklarından şikayet etti.

Ayrıca Instagram başkanı Adam Mosseri'nin tweetini paylaşan bir kullanıcıya Elon Musk cevap vererek uygulamanın yine kopya olduğunu vurguladı.

Botlar ve spam kontrol altına alınmaması durumunda, Threads'in Twitter ile aynı durumu yaşayacağı düşünülüyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den Reisi açıklaması: Ölümü aydınlatılmalı!
Reisi'nin 3 gün sürecek cenaze töreni başladı