Xiaomi SU7 trafikte görüntülendi!

Geçtiğimiz aylarda Xiaomi tarafından tanıtılan Xiami SU7 trafikte görüntülendi. Otomobilin elektrikli araç pazarında adından söz ettireceği konuşuluyor.

Xiaomi SU7 trafikte görüntülendi!
Xiaomi SU7 trafikte görüntülendi!
GİRİŞ 25.01.2024 15:39 GÜNCELLEME 25.01.2024 15:39
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Xiaomi'nin geçtiğimiz haftalarda tanıtımını gerçekleştirdiği aracı SU7, trafikte görüntülendi.

Otomotiv şirketlerinin hemen hepsi yavaş yavaş elektrikli araç sektörüne geçiyor. Öyle ki günümüzde büyük markaların hepsinde elektrikli otomobil seçeneği mevcut. Fakat üst düzey teknolojilerin kullanıldığı bu araçları sadece otomotiv firmaları üretmiyor.

Bu konudaki bir girişim de cep telefonlarıyla tanıdığımız teknoloji devi Xiaomi’den geldi. 

Xiaomi elektrikli araç sektörüne adım atacağını ve çalışmalara başladığını daha önce duyurmuştu. 2023’ün Aralık ayında ise bu çalışmaların sonucu olan yeni elektrikli aracının lansmanını yaptı. SU7 isimli aracıyla Xiaomi, otomobil sektörüne adım atmış oldu.

XIAOMI SU7 ÖZELLİKLERİ

Xiaomi; e-motor, pil, Xiaomi kalıp döküm, Xiaomi pilot otonom sürüş ve akıllı kabin olmak üzere 5 temel teknolojisini “Xiaomi EV Teknoloji Lansmanı” ile tanıttı. Bu lansmanın öne çıkan detayı ise uzun zamandır beklenen elektrikli otomobil oldu. 

Marka, SU7 isimli elektrikli otomobili "tam boyutlu, yüksek performanslı, eko-teknolojili bir sedan" şeklinde tanımlayarak tanıttı. Xiaomi elektrikli otomobil SU7’nin motor ve batarya özellikleri ise dikkat çekiyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Vatandas 2 ay önce Şikayet Et
    Evet bu benim arabam. İzinsiz görüntülemeyin. Daha yeni aldım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ekonomistten çok çarpıcı altın tahmini
Kilogramı 600 bin lira! Fiyatı altınla yarışıyor...