Cemaat TV'leri Türksat'tan da çıkarılıyor!

Samanyolu Yayın Grubu kanalları Türksat uydusundan da çıkarıldı, yarın yayınları kesilecek.

Cemaat TV'leri Türksat'tan da çıkarılıyor!
Cemaat TV'leri Türksat'tan da çıkarılıyor!
GİRİŞ 13.11.2015 13:30 GÜNCELLEME 13.11.2015 18:19
Bu Habere 259 Yorum Yapılmış

Türksat, Samanyolu Yayın Grubu'nda yer alan Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM'in de aralarında bulunduğu 13 kanal ve radyonun uydudan çıkarılmasına karar verdi.

Belgede adı geçen televizon kanalları ve radyolar yarından itibaren (13 Kasım 2015) Türksat üzerinden artık yayın yapamayacak. Türksat'ın aldığı bu karardan sornra uyarı yazısı Samanyolu'na gönderildi. 

Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya'dan çıkarılan TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da yarın sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV'nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi. STV'ye gönderilen yazıda yarından itibaren uydu yayınlarının kesileceği bildirildi.

YARIN KAPATILIYOR

Türsat'ın 10 Ekim 2015 tarihinde Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş'ye gönderdiği ihbarnamede grubun Türksat üzerinde kiraladığı bantla ilgili sözleşmenin yenilenmeyeceği, 30 iş günü sonunda yayınların kesileceği belirtildi. Türksat'ın verdiği süre tebliğin STV'ye ulaşmasından sonra başladı. Buna göre 14 Kasım Cumartesi günü STV ile STV grubu altında yayın yapan toplam 13 TV kanalı ile radyo kanallarının yayınları sonlandırılmış olacak.  

İhbarnameye göre, Samanyolu TV'nin Türksat'la yaptığı "Uydu Kapasite Tahsisi" sözleşmesinden yararlanarak yayın yapan TV kanalları ile radyolar yarından itibaren uydudan yayın yapamayacak. 

Yayınları kesilecek 13 TV kanalı ve radyo şöyle: 

Samanyolu Avrupa
Ebru TV
Mehtap TV
Samanyolu Haber
Yumurcak TV
Dünya TV
MC TV
Samanyolu Afrika
Tuna Shopping TV
Burç FM
Samanyolu Haber Radyo
Radyo Mehtap
Radyo Cihan (STV grubu altında yayın yapmıyor ancak STV'nin Türksat'la sözleşmesinden yararlanıyor) 


YORUMLAR 259
 • Demet 8 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekler güneş gibidir uflemekle sönmez. Er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardir. Siz istemeseniz de onlar hakki söylemeye devam edecek. Durmak yok zulme devam ama zalimin zulmü varsa. Mazlumun Allahi var . bakalim Allah bu yapılanları , yapilanlara destek olanlarin yanina kar birakacak mi...
  Cevapla
 • Selim 8 yıl önce Şikayet Et
  İyi oldu hdpye oy isteyen siyasetle ugrasan cemaat tokat yemege mahkumdur zaman today da ulkemizi kötülüyor attigi mansetler ortada sen yuzde 40 50 oy almis hukumete yuklenirsen boyle olur
  Cevapla
 • Can 8 yıl önce Şikayet Et
  Elbet adalet yerini bulacaktır merak etmeyin. Ama sizin dediğiniz adalet değil zulümdür. Küfür devam etsene zulüm devam etmez, Adalet-i İlahi!
  Cevapla
 • erdogan 8 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam
  Cevapla
 • yikmaz 8 yıl önce Şikayet Et
  Adalet yerini bulur bu ülkeye zarar vermek isteyen kim okursa belanibulur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilinin ilk günü acı haber
İsrail ordusu, Gazze'de 8 askerinin imha edildiğini doğruladı