Çocuk mezarlarına balon bırakıyordu, sırrı ortaya çıktı!

Antalya’da sosyal medya üzerinden paylaşılan ve merak konusu haline gelen, çocukların mezarlarına balon bırakan baloncunun hikayesi yürekleri yaktı.

Çocuk mezarlarına balon bırakıyordu, sırrı ortaya çıktı!
Çocuk mezarlarına balon bırakıyordu, sırrı ortaya çıktı!
GİRİŞ 21.07.2021 12:33 GÜNCELLEME 21.07.2021 12:33
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Yürekleri burkan olay Antalya'nın Serik ilçesinde yaşandı. Arafe günü mezarlık çevresinde olan bir vatandaş, bir baloncunun çocuk mezarlarını tek tek dolaşıp mezarları balon bağladığını görünce kayda girdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler hem büyük ilgi gördü hem de merak uyandırdı. Baloncunun sırrı bir gün sonra ortaya çıktı. Baloncu, mezarlığa bıraktığı balonların hikayesini anlattı.

“ÇOCUK MEZARLARINA TEK TEK BALON BAĞLADI”

Geçimini çocuklara  balon ve pamuk şeker satarak sağlayan Sait Kocatepe, arefe gününü yine sokaklarda çocuklara balon dağıtırken mezarlık yakınında kendisinden balon isteyen bir kadına 'Çocuğunu gönder vereyim' dedi. Kadının, 'Çocuğum gelemez mezarlıkta' deyip baloncudan aldığı balonu çocuğunun mezar taşına bağlayıp ayrıldı. Olaya şahit olan Sait Kocatepe oradan ayrılıp  onlarca balon hazırladı ve  mezarlığın yoğun olmadığı akşam saatlerinde aynı yere yeniden geldi ve mezarlıktaki çocuk mezarlarına tek tek balon bağladı.

“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU”

20 yıldır ilçede balon satan ve 'Ben çocukların üzerinden para kazanıyorum' diyen Sait Kocatepe o anları anlattı: "Her yıl kandillerde ve bayramlarda çocuklara şeker ve balon dağıtırım. Arefe günü mezarlık yanından geçerken bir kadın balon istedi, ben de çocuğunu göndermesini istedim. Çocuğunun mezarda olduğunu söyledi ve balonu alıp çocuğunun mezar taşına bağladı. Bundan çok etkilendim ve arefe günü çok fazla ziyaretçi olan mezarlığa gitmek için akşam saatlerini bekledim. Hazırladığım balonları tek tek çocuk mezarlarına bağladım. Yaşayan çocukları zaten sevindirmeye çalışıyorum, ölen çocuklar için de kendimce bir şey yapmak istedim. Bunu yaparken de kendi çocuklarım gibi tüylerim diken diken oldu. Allah kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin. O balonlar zaten başka çocuklar tarafından alınacak, orada devamlı kalmayacak" 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 63
 • Hamidiye Süvarisi 2 gün önce Şikayet Et
  Allah cc. hiç kimse ye evlat acısı vermesin. Amin.
  Cevapla
 • Alibak 2 gün önce Şikayet Et
  Ben inanmadım çünkü kadın balon istemiş çocuğunu gönder vereyim diyor bir kadın kendine balon alamazmı çocuğu nun olup olmadığı yada uzaktamı ,evdemi nasıl göndersin böyle teklif olmaz haber olmak için baloncunun senaryosu sanırım böyle adetleride mezarlara sokmayın sonra her gelen bir şeyler asar, takar.
  Cevapla
 • dayı 2 gün önce Şikayet Et
  baloncu kardeşimiz demiş zaten onlar orada durmaz çocuklar alır diye. iyilik yapmış denize atmış. kalkmış ahkam kesiyorlar yok bidat yok dua etseymiş. sizde katın cebinize 5-10 bozuk paraları sevindirik çocukları da görelim
  Cevapla
 • Vanlı 2 gün önce Şikayet Et
  Sen ne kadar güzel bir insanmışsın be gardaş
  Cevapla
 • Melik Tapar 2 gün önce Şikayet Et
  Cem kardeş! Bir ana yüreğini böyle soğutmuş,bir balanco vicdanını böyle rahatlatmış.Lütfen dinimizi özellikle de asr- ı saadeti iyi okuyun iyi anlayin.Peygamberimiz efendimizin insanlara nasıl yaklaştığını iyi kavrayın.Lütfen yargılamayın Unutmayın Hükum Allah'ın dır.Siz hükmetmeyin.Allah'a ve Resulün'e savaş açanlarla savaşın baloncuyla degil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kripto fondaş! - 24 Temmuz günün gazete manşetleri
Son dakika: 23 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı