Gelen telefonla hayatının şokunu yaşadı! Hırsızın annesi musallat oldu

Tokat'ta halı temizlik işiyle geçimini sağlayan Melih Can Endiz, 70 bin TL'sini çalan şahsın annesi tarafından tehdit ediliyor.

Gelen telefonla hayatının şokunu yaşadı! Hırsızın annesi musallat oldu
Gelen telefonla hayatının şokunu yaşadı! Hırsızın annesi musallat oldu
GİRİŞ 12.04.2024 14:52 GÜNCELLEME 12.04.2024 14:52

Melih Can Endiz'in yaşadığı trajik hikaye, bir aracın kaçırılması ve ardından gelişen olaylarla başladı. Endiz, muayenesi olmayan aracını depo olarak kullanmasıyla başlayan serüven, bir telefonla hayatının altüst olmasıyla doruk noktasına ulaştı. Bir polisin telefonla arayarak aracının kaza yaptığını söylemesi üzerine olay yerine giden Endiz, otomobilin çalındığını ve içindeki değerli eşyaların kaybolduğunu fark etti. Suç duyurusunda bulunan Endiz, hukuk mücadelesi veriyor.Tokat'ta halı temizlik işi yapan Melih Can Endiz, kardeşi Merve Nur Endiz'in üzerine kayıtlı bulunan muayenesi bulunmayan aracı depo olarak kullanmaya başladı. Araç muayenesiz olduğu için Endiz, Ali Paşa Mahallesi GOP Ortaokulu yanında bulunan otoparka çekmek zorunda kaldı. Motosiklet almak için eşinin bileziklerini satarak 70 bin TL nakde çeviren Endiz, bu parayı depo olarak kullanılan aracının torpidosuna sakladı. Ancak aldığı bir telefonla hayatı altüst oldu. Kendisini polis olarak tanıtan bir şahıs, aracının bir kazaya karıştığını ve olay yerine gelmesi gerektiğini söyledi.

HIRSIZIN ANNESİ TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİ

Polisin bildirdiği konuma gittiğinde aracının kaçırıldığını ve kaza yaptığını gören Endiz, aracın içindeki paranın ve eşyaların da çalındığını fark etti. Endiz, aracının kaçırılmaya çalışıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Ancak olayı gerçekleştiren şahısların annesi tarafından tehdit edilmeye başlandı.

Olay hakkında açıklamalarda bulunan Avukat Furkan Bayram, “Müvekkilimin depo olarak kullandığı çekme belgeli bir aracı var. Müvekkilim halı temizlik işiyle uğraştığı için genellikle içerisine halıları bırakıyor. Gece yarısı iftarda çayını içerken bu şahıslar aracın yerini görüyor. Gece vakti zorlayarak aracın içerisine girmişler. Aracı çalıştırmaya uğraşmışlar. Aracımız çekme belgeli olduğu için akü falan yoktu. Zorlayarak aracı hareket ettirmişler. Direksiyon kitlenince de aracı vurunca kaçıramamışlar. Aracı kaçıramayacaklarını anlayınca da içerisindeki 70 Bin TL, 3 halı ve müvekkilimin laptopunu çalmışlar. Biz gerekli şikayetlerde bulunduk. Suç duyurumuzda bulunduk ve soruşturma başlatıldı. Müvekkilimiz bu konuda mağdurdur. Yaptığımız araştırmalar neticesinde bu şahısların Afgan uyruklu olduğunu öğrendik. Bu şahıslar olay sonrası da müvekkilimi sürekli rahatsız ederek tehdit ediyor. Biz bu işin sonunu bırakmayacağız. Bu şahıslarla hukuki mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

 

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tepki çeken imza: Kırmızı çizgi aşılmadı! - 30 Mayıs 2024 gazete manşetleri
Tüm dünya ayaklandı! Bir ülkeden daha flaş İsrail adımı