Uyuşturucu bağımlısı Berrak Tüzünataç için karar!

Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç’ın “Uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak” suçundan yargılandığı dava sonuçlandı.

Uyuşturucu bağımlısı Berrak Tüzünataç için karar!
Uyuşturucu bağımlısı Berrak Tüzünataç için karar!
GİRİŞ 15.04.2016 00:22 GÜNCELLEME 15.04.2016 00:22
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç’ın “Uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak” suçundan yargılandığı dava sonuçlandı. Mahkeme, hapis cezası vermediği Tüzünataç’ın uyuşturucu tedavisi altına alınmasına ve hakkında denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına karar verdi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık Berrak Tüzünataç katılmazken avukatı hazır bulundu.

Duruşmada söz alan Tüzünataç’ın avukatı, müvekkilinin uyuşturucu kullanmadığını belirterek, “Müvekkilimin ne  üzerinde ne de elinde uyuşturucu madde bulunmamıştır. Ayrıca olay tarihinde uyuşturucu madde kullanmak suç olarak kabul edilmemekteydi. Aynı suçlamalarla açılan emsal davalarda, sanıkların beraatlerine karar verilmiştir. Bu hususlar göz önüne alınarak müvekkilin beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.


Davayı karar bağlayan mahkeme, sanık Tüzünataç’ın aramasında uyuşturucu madde ele geçirildiği hatırlatarak, sanığın uyuşturucu madde kullandığını ve tedaviye ihtiyacı olduğunu belirtti.

TEDBİRLERE UYMAZSA DAVA YENİDEN GÖRÜLECEK


Mahkeme, tutuksuz sanık Berrak Tüzünataç hakkında 'Uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak' suçundan "tedavi" ve "denetimli serbestlik tedbiri" uygulanmasına karar verdi. Mahkeme Tüzünataç’ın bu tedbire uygun davrandığı takdirde kamu davasının düşürülmesine aksi halde davaya devam edileceğine ve hüküm verileceğinin bildirilmesine hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan ve Engin Altan Düzyatan gibi isimlerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda adı geçen ancak sadece uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle dosyası ayrılan oyuncu Berrak Tüzünataç hakkında “uyuşturucu madde kullanmak için satın almak” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

TÜZÜNATAÇ: “BEN BUNU HAK ETMİYORUM”

Berrak Tüzünataç önceki duruşmalarda verdiği ifadede herhangi bir madde kullanmadığını belirterek, “ O dönem yurt dışındaydım. Türkiye’ye giriş yaptığımdapolis beni gözaltına almadı. Ben avukatımla emniyete kendim gittim. Herhangi bir çekincem olsaydı polise gitmezdim. Soruşturma sırasında görevliler iki olay nedeniyle benim uyuşturucu kullandığımdan şüphelendiklerini söylediler. Bir arkadaşım beni arayıp bir yere davet etmişti. Polisler benim uyuşturucu içmek amacıyla davet edildiğimi sanmışlar. Birde bakkala verdiğim siparişlerin yanında sigara kağıdı istemiştim. Çünkü o dönem sigarayı bırakmaya çalışıyordum. Bunu uyuşturucu kullandığıma yormuşlar.  Şuan sigarayı bile bıraktım. Bunun sonuçlarının hayatımın geri kalanını etkilemesini istemiyorum. Ben bunu hak etmiyorum” şeklinde konuşmuştu.

ETİKETLER
bağımlı
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • adanalı 4 yıl önce Şikayet Et
  eyer ben aynısını yapsaydım içerdeydim adalet kişiye göre işliyor
  Cevapla
 • Mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyenin coook işi var gencleri mahveden bunlar Uyan güzel Türkiyem
  Cevapla
 • Derman 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu Hayatta Şeytan varken,Sakının ve büyük konuşmayın müslümanlar.Yarın çocuğumuzun başına ne gelecek bilmiyoruz.Allah Herkesi günah batağından kurtarsın.Allah insanı doğru insanlarla karşılaştırsın.
  Cevapla
 • efe han 4 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim o güzelliğine uyuşturucu hiç yakışmıyor.sözüne inanıyor inşallah bir daha kullanmazsın yolun açık olsun işin rast gelsin.
  Cevapla
 • Lut kavmi 4 yıl önce Şikayet Et
  “BEN BUNU HAK ETMİYORUM”.....özünde Millette sizlerin sapıklığınızı Hak etmiyor ,ama ne yapalım Yaradanın Yasaları askıda
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
SSB Başkanı Demir'den Azerbaycan açıklaması: Hiçbir zaman tereddüt etmedik
İş dünyasından yeni ekonomik programa destek: Sıçrama tahtası olacak