Brooke Shields Hz. Muhammed'in akrabası mı?

İrlanda'nın Dublin Üniversitesi genetik uzmanlarından Mark Humphrys, Hz. Muhammed ile İngiliz kraliyeti arasında genetik bir bağ olduğunu iddia etti. Brooke Shields de peygamber soyundan geldiği iddia edilenler arasında...

Brooke Shields Hz. Muhammed'in akrabası mı?
Brooke Shields Hz. Muhammed'in akrabası mı?
GİRİŞ 03.07.2006 10:40 GÜNCELLEME 03.07.2006 10:40

İrlandalı genetikçiler çarpıcı bir iddia ortaya attı.


 Yeryüzündeki bütün insanların prens veya prenseslerle akraba olduklarını da öne süren bilim adamının çıkardığı 'soy kütüğü' şöyle:


Hz. Muhammed'in kızı Fatma ve kuzeni Hz. Ali evlenir ve oğulları Hasan doğar. Hasan 670 yılında ölür. Tam 300 yıl sonra doğan dokuzuncu kuşaktan torunun torunu İsmail ise, Avrupa'ya giderek peygamber soyunu bu kıtaya taşır.


İspanya'nın Sevilla kenti imamı olan Hz. İsmail'in oğlu da Abbasileri kurar. Abbasilerin son liderinin Zayda adında bir kızı olur. Hıristiyanlığa geçerek adını Izabel olarak değiştiren Zayda, İngiliz Kraliyeti'nin temellerini oluşturan dönemin Kastilya ve Leon Kralı 4. Alfonso ile evlenir.

TÜM İŞ TORUNLARDA

Izabel'in beşinci kuşaktan torunun torunu Maria de Padilla da başka bir Kastilya Kralı olan Gaddar Peter ile yaşamını birleştirir. Doğan torunlar da İtalyan hanedanına kadar giden bir hayatı sürerler.


Böylece Hz. Muhammed'in 6. yüzyılda ortaya çıkan soyu, İngiliz Kraliyeti'ne kadar uzanmış olur.


Humphrys'in bir diğer iddiası da şöyle: Gaddar Peter evlenen Maria'nın torununun torununun torunu Kraliçe Izabel'di. Kızı, bir İsviçreliyle evlendi ve doğan çocuğunun soyu, İtalyan prenslerine ve düklerine kadar soyu uzandı. soyda doğan Marina Torlonia'nın torunuysa bugün herkesin tanıdığı bir isim: Brooke Shields. Bu mantığa göre, Shields ve Hz Muhammed arasında da genetik bir bağ olabilir.


(Sabah)

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Konut maliyetinde zirvedeki il belli oldu!
MSB açıkladı: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı... 22 terörist etkisiz!