Rüyada ölmüş birini görmek kötüye mi yorumlanır? Rüyada ölmüş birini görmek ve ağlamak...

Rüyada ölmüş birini görmek iyiye işarettir. Genel manada işlerinin yoluna gireceğine ve borçlarını ödeyerek rahatlayacağına, helal yollardan para kazanılacağına ve bereketli mal varlığı anlamına gelir. Rüyada ölmüş birini görmek ve ağlamak hem aile hem de duygusal yaşantınızda duygusal açıdan büyük sorunlar yaşayacaksınız şeklinde tabir edilir.

Rüyada ölmüş birini görmek kötüye mi yorumlanır? Rüyada ölmüş birini görmek ve ağlamak...
Rüyada ölmüş birini görmek kötüye mi yorumlanır? Rüyada ölmüş birini görmek ve ağlamak...
GİRİŞ 10.12.2020 10:02 GÜNCELLEME 20.02.2021 17:21
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Uyku esnasında görülen rüyada ölmüş birini görmek nasıl yorumlanır? sorusu, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Gün içerisinde psikolojik olarak etkileyen ve tabiri en çok merak edilen rüyalar arasında yer alıyor. Bu bağlamda ‘’ Rüyada ölmüş birini görmek ne anlama gelir?’’ sorusuna arama motorundan yanıt aranmaya başlandı. Haberimizin detayında ölmüş birini görmek ve ağlamak, ölmüş birini gülerken görmek, ölmüş birini canlı görmek, ölmüş birinin elini öpmek anlamları yer alıyor.

RÜYADA ÖLMÜŞ BİRİNİ GÖRMEK

Aile, iş ve sosyal hayatta meydana gelecek güzel gelişmelere ve hayırlı haberler alınmasına işaret eder. Rüyada, ölmüş bir yakının,aile bireyinin, görülmesi rüya sahibi için güç, rızk, hayırlı ömür demektir. İşte, rüyada ölü birini görmenin farklı durumlardaki tabiri...

Rüyada, ölmüş bir kimseyle konuşmak

Uzun zamandır sıkıntı içinde olan rüya sahibi için güzel günlerin habercisidir. İş hayatında geleceği güzel yerlere gelerek hayırlı bir gelecek kuracağına işaret eder. Ölen kimsenin rüya sahibine aslında ölmediğini söylemesi, o kişi için şehitlik makamına ermek şeklinde yorumlanır.

Rüyada ölü kimseyi otururken görmek

Rüyada ölmüş birini otururken görmek; kişinin iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine, ayrıca mevki ve makam yönünden yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada, ölmüş bir yakına sarılmak, öpmek

Ölmüş bir kimseyi canlı bir şekilde görerek yakınlık içinde olmak; rüya sahibinin uzun zamandır sıkıntı içinde olduğuna ve bu sıkıntıları atlatarak refaha ereceğine, ayrıca bolluk, bereket içinde olacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş birinin elini öpmek

Rüyada ölmüş bir büyüğün elini öpmek, rüya sahibinin etrafıyla kaynaşamayan çekingen bir yapıya sahip olduğuna ancak, bu saatten sonra sıkıntılarını aşmış olduğuna işaret eder. 

Rüyada ölmüş birini beyaz kıyafetler içinde görmek

Rüya sahibinin çok istediği hayalini kurduğu bir işte hedefine ulaşmasına, güzel günlerin geleceğine ve hayırlı bir kimseyle dünya evine gireceğine işaret eder. 

Rüyada ölmüş kimseyi güzel bir şekilde görmek

Ölen kimsenin yerinde huzurlu olduğuna işaret ederken; ölü kişi eğer tanıdık biri değilse bu rüya sahibinin dünya ve ahiret saadetine erişmesine, bazen de uzun ömre ve hayırlı amele yorumlanır.

Rüyada ölmüş kişiyi mezarda görmek

İş hayatında yapılan hatalara ve bu hataları düzeltmek için yapılan mücadeleye yorumlanır. Görülen bu rüya rüya sahibinin iş hayatında yaptığı düşüncesiz hatalar ve ani kararlar şeklinde yorulur.

Rüyada ölmüş kimseyi kefenler içinde görmek 

Hayra yorulmaz. Rüya sahibi için sıkıntılı günlerin geleceğine ve aile, iş hayatında ayrılıklara giden problemler yaşayacağına yorulur.

Rüyada ölmüş kişinin güldüğünü görmek

Rüya sahibinin her adımını hayır için ve Allah rızası için attığının işaretidir.

Rüyada ölmüş birinin ağladığını görmek

Rüya sahibinin yakın zaman da çok hayırlı bir haber alacağı maddi sıkıntılarının son bulup bolluğa ereceğine, çok mutlu bir haber alıp gözyaşlarına boğulacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş kimsenin şikayet etmesi

Kişinin sıkıntı içinde olduğuna ve dua beklediğine işaret eder. Rüya sahibi o kimse adına dua etmeli ve Allah'tan kişinin affını talep etmelidir.

Rüyada ölü birini siyah ve çirkin elbiselerde görmek

O kişinin çоk üzüntülü оlduğunu vе аzаp çеktiğinе işarettir.

Rüyada ölmüş kimsenin bir haber vermesi

Rüya sahibine verilen bu haberin doğru çıkacağına işaret eder. Eğer haber iyiyse iyi, kötüyse kötü gelişmelere yorulur.

Rüyada ölü bir kimse tarafından azarlanmak

Rüya sahibinin yaptığı yanlışlardan dönmesi için bir ikazdır. Bu rüyayı gören kimse yanlışından dönerek, kendine çeki düzen vermelidir.

Rüyada ölmüş bir kimse için ağlamak

Rahmete ve merhamete, kişinin temiz kalbine, yakın zamanda mutluluk içinde bulunmaya, kendisine ulaşacak müjdelere, sevindirici olaylara, işinin gücünün rast gitmesine, toplum içinde iyi bir ada sahip olmasına işaret eder.

Rüyada ölü kimseden bir şey almak 

Bu yemek vs. herhangi bir şey olabilir, rüya sahibinin hiç beklemediği anda güzel nimetlerle mükafatlanacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermek 

O kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölü kimseye yemek veren kişi, gerçek hayatta da yardıma muhtaç kişilere yardım eder. Rüyada ölü birine su vermek, o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

 

Ancak rüyada ölü kişiye para vermek hayra yorulmaz; bu rüya, rüya sahibinin bilmeden bazı hatalar yaptığına ve günah işlediğine işaret eder. Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermenin psikolojik tabiri, rüya sahibinin o kişiye duyduğu özlemdir.

 
YORUMLAR 74
 • HAYAT 2 yıl önce Şikayet Et
  Ruyada olmuş bir yakınımı gordum o bana doru kesici bir aletle geliyordu bunı yoza bilirmisiniz lütfen
  Cevapla
 • Murad 2 yıl önce Şikayet Et
  Salam yuxuda 2 defe anami gormusem Anam rehmete gedib ozumunde 12 yawi var birdefe yuxuda onu qucaqlamiwam bugunde yuxumda gormusemki ureyi tutur deyir mene tecili yardim cagirin bunu yozunda nolar cox narahatam
  Cevapla
 • Alirıza 2 yıl önce Şikayet Et
  Rüyada Kemal Sunal’ı gördüm
  Cevapla
 • Sefa 2 yıl önce Şikayet Et
  rüyamda suriyede ölen kardesimi gördüm, cok iyi halde onu gördem, güler yüzlü,bana nerde kaldigimi ve ne zaman gelecegimi sordu.
  Cevapla
 • aslan 3 yıl önce Şikayet Et
  rüyada ölmüş dayımın bana ekmek pişirip verdiyini gördüm
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Osman Nuri Topbaş Hoca Efendi'den zincir market polemiklerine net cevap
6 yaşında evlendirildiği iddia edilen Gümüşel'in kardeşleri konuştu