Ebru Gündeş'in mal varlığına el konuldu mu? Reza Zarrab'ın mal varlığı listesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el konulması kararı verildi. Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlığına el konulmasının ardından gözler, Ebru Gündeş'in de mal varlığına el konulacak mı? konusuna çevrildi. İşte, Reza Zarrab'ın mal varlığının tam listesi...

Ebru Gündeş'in mal varlığına el konuldu mu? Reza Zarrab'ın mal varlığı listesi
Ebru Gündeş'in mal varlığına el konuldu mu? Reza Zarrab'ın mal varlığı listesi
GİRİŞ 12.12.2017 10:24 GÜNCELLEME 12.12.2017 10:26
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Reza Zarrab’ın şirketleri ve mal varlığı ABD’de görülen davanın ardından merak konusu haline geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Reza Zarrab ve yakınlarının Türkiye'deki tüm mal varlığına el konuldu. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ilk olarak "Ebru Gündeş'in mal varlığına el konuldu mu?" sorusu akılları kurcaladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, Ebru Gündeş'in de mal varlığına el konuldu mu? İşte, Ebru Güneş ve Reza Zarrab cephesindeki tüm gelişmelere haber7.com'dan erişebilirsiniz...

ABD’de yargılanan ve şu sıralar ‘tanık’ sıfatıyla ifade veren Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) ve yakınlarının mal varlığına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında el konuldu. Reza Zarrab; şarkıcı Ebru Gündeş ile evli. Karardaki ‘yakınlarının’ ifadesinin, Gündeş’in mal varlığını da kapsadığı iddia edilmişti ancak açıklanan listede Gündeş’in bulunmadığı öğrenildi.  Listede Zarrab’ın Ebru Gündeş’ten olan çocuğu Alara Sarraf da yer aldı.

Soruşturma kapsamında 22 yakınının "tüm varlığı ile banka ve şirketlerdeki haklarına, alacaklarına ve hisselerine el konulmasına" karar verildi. Evlilik sözleşmesi gereği kazanç ve malvarlıkları ayrı olduğu için Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'in adı listede yer almadı. Listenin başında Reza Zarrab'dan sonra kızı Alara yer alıyor. Ancak listede Ebru Gündeş'in adı yer almıyor. İşte, Reza Zarrab'ın en çok merak edilen ve sorgulanan mal varlığının tam listesi...

EBRU GÜNDEŞ’İN MAL VARLIĞINA EL KONULACAK MI?

Rıza Zarrab'ın, Ebru Gündeş ile müşterek kızı Alara Sarraf'ın da aralarında bulunduğu 22 yakının mal varlıklarına el konulmasına ilişkin listede, resmi eşi Ebru Gündeş'in olmaması ise dikkat çekti.Listede olmamasının nedeninin, Gündeş'in evlendiği sırada Sarraf ile evlilik sözleşmesi yaptığı, kazançlarının ve malvarlıklarının ayrı olduğu, evliliklerinin de kağıt üzerinde devam etmesi nedeniyle el koyma kararı listesinde adının bulunmadığı belirtildi.

LİSTEDE EBRU GÜNDEŞ’İN ADI YOK!

Ancak kararın medyaya yansımasından kısa bir süre sonra mal varlığına el konulan 23 kişinin listesi de ortaya çıktı. Listenin başında Reza Zarrab'dan sonra kızı Alara yer alıyor. Ancak listede Ebru Gündeş'in adı yer almıyor.

İŞTE, REZA ZARRAB’IN MAL VARLIĞI LİSTESİ…

İstanbul Boğaz'ında Kanlıca'da iki adet yalının sahibi olan Sarraf'ın Kandilli'de bir köşkü bulunuyor.

12 milyon dolar değerinde ‘Challenger 300′ tipli özel jeti, 1 milyon 50 bin lira değerindeki Nazmi Ziya’nın ‘Kendi Evi’ tablosu, Büyükçekmece'de 47 adet dairesi, 1 milyon 850 bin değerindeki yazlığı; yine İstanbul'da 4 milyon liralık dairesi, Bakırköy'de üç süper lüks dairesi, Metroport Busidence Plaza'da iki ofis katı, Tuzla'da fabrikası bulunuyor.

Yaklaşık 300 milyonluk gayrimenkule sahip olan Reza Zarrab’ın ortak olduğu şirketler şu şekilde:

ROYSAR DENİZCİLİK ENDÜSTRİYEL MAKİNE VE KIYMETLİ MADENLER SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

ROYSAR HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

ROYSAR GIDA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ROYSAR ALTIN TİCARET İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ

ARE HAVACILIK ANONİM ŞİRKETİ

ROYSAR MOBİLYA DEKORASYON SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

YALIDAN AYRILMIŞTI…

Hatırlanacağı gibi Ebru Gündeş geçtiğimiz ay, evlendikten sonra taşındığı ve eşi Reza Zarrab'a ait olan yalıdan da ayrılmıştı.