Aşeren hamile kadına Vali'den karpuz izni

Antalya'da sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında hamile olan bir kadın canı karpuz çekince, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'ndan sosyal medya aracılığıyla yardım istedi. Karpuz için aşeren kadının eşine Vali Münir Karaloğlu iki saatlik özel izin verdi.

Aşeren hamile kadına Vali'den karpuz izni
Aşeren hamile kadına Vali'den karpuz izni
GİRİŞ 02.05.2020 13:38 GÜNCELLEME 02.05.2020 15:03
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Corona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Antalya'da, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik il genelinde Vefa Destek grupları ve Antalya Valiliği Açık Kapı uygulamasıyla hizmetler veriliyor. Sokağa çıkma yasağı kapsamındaki vatandaşlardan bu süreçte ilginç talepler de geliyor.

 

 

Antalya'da hamile olan Cansu Akdemir Tümer isimli kadın, sosyal medyada Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu etiketleyerek bir yardım talebinde bulundu. “Ya Allah aşkına sokağa çıkma yasağı yapıyorsunuz, kendim başta olmak üzere diğer hamile kadınlar ne yapsın? Aşerilen şeylere ulaşamıyoruz bu durum gerçekten çok kötü! Hormonlarım zaten tavan valla ağlıcam artık" diye yazdı.

Vali Münir Karaloğlu'nun talimatıyla, Antalya Valiliği Açık Kapı Projesi kapsamındaki görevliler, hamile kadınla iletişime geçti. Karpuz aşerdiği öğrenilen kadının eşine iki saatlik özel izin verildi. Özel izinle Cansu Akdemir Tümer'in eşi, sokağa çıkma kısıtlaması dışında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nden karpuz alarak evine geri döndü.

 

 

Talebi karşılanan Cansu Akdemir Tümer, “Sayın valim başta olmak üzere size ve tüm çalışanlarınıza yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şöyle bir zaman diliminde asla hakkınızı ödeyemem. Allah hepinizden razı olsun" diye teşekkür etti.

Vali Münir Karaloğlu ise, “Cansu Hanım'ı cevapsız bırakamazdık. Makul ve masum talebini değerlendirdik. Sokağa Çıkma Kısıtı kapsamında, eşine 2 saatlik izin vererek talebinin yerine getirilmesine imkan sağladık. Tüm kadınlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum" dedi. 

YORUMLAR 5
 • 25344566 1 yıl önce Şikayet Et
  Eskiden hamilelik anlaşılmasın diye bol kıyafetler giyermiş analarımız bacılarımız edepten dolayı şimdilerde ise ne edep kalmış ne haya Allah affetsin ıslah etsin hepimizi inşaAllah ...
  Cevapla
 • Şahane bahane 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşerme ilk aylarda olur. Her hamilede olmayabilir. Bu millet şımardı ya da şöhret için mi acaba
  Cevapla
 • hidocan almanya 1 yıl önce Şikayet Et
  bir seyede kötü yorum yapmayin ne var sagolsun valimize
  Cevapla
 • corona carpuz 1 yıl önce Şikayet Et
  aslında büyük risk almış vali evet iyi niyetli güzel birşey ama eşi o 2 saatte virüsü kaptıysa vay haline eşinin ve doğmamış çocuğunun. en güzeli valilik talimatıyla eve karpuz gönderilmesi daha güzel bir davranış olurdu kanımca. yoksa elbette devletimiz güzel bir harekette bulunmuş.
  Cevapla
 • Ninem derdi ki 1 yıl önce Şikayet Et
  Eskiden ninem derdi görmemişin uşağı olmuş çekmiş ayırmış........ hamile olmak çocuk doğurmak şimdiler de pek bir abartıldı. Eskiden anneler nineler bir kuru ekmek bulamıyordu yemeye. Uyuz oluyorum bu şımartı hamile tiplere sanki bir siz doğuruyorsunuz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gaziantep'te kar yağışı hayatı felç etti: MSB harekete geçti!
Yarıyıl tatilinde Omicron alarmı: Hızla Anadolu'ya yayılacak