Osmanlı'dan miras tatlılar bayram için hazırlanıyor

Edirne'de şekerlemeciler, bayram sofralarını Osmanlı'dan miras lezzetlerle tatlandırmak için mesailerini artırdı.

Osmanlı'dan miras tatlılar bayram için hazırlanıyor
Osmanlı'dan miras tatlılar bayram için hazırlanıyor
GİRİŞ 25.07.2020 22:07 GÜNCELLEME 25.07.2020 22:07

Edirne'de bayram sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden badem ezmesi, kavala kurabiyesi ve kallavi kurabiye gibi tatlıları üreten şekerlemeciler, asırlık lezzetleri geleneksel yöntemlerle yaşatıyor.

Kentteki bir şekerleme firmasının müdürü Pınar Karaca, AA muhabirine, bayram dolayısıyla üretim kapasitelerini iki katına çıkardıklarını söyledi.

İmalathanelerinde hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Karaca, "Osmanlı'dan Edirne'ye miras tarihi lezzetleri geleneksel yöntemlerle üretiyoruz. Bayram dolayısıyla yoğun bir dönem geçiriyoruz. Bayram sofralarını tatlandırmak için çalışıyoruz." dedi.

Osmanlı'dan miras saray tatlılarının ilgi gördüğünü ifade eden Karaca, ürünlerini doğallığından ve kaliteden ödün vermeden ürettiklerini ifade etti.

Edirne'nin tarihi lezzetlerini tüm Türkiye'ye ulaştırmak için yoğun mesai harcadıklarını dile getiren Karaca, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hijyen ve temizlik kurallarına büyük bir önem veriyoruz. Geleneksel lezzetlerin bayram sofralarını şenlendirmesi için herkesi bu lezzetleri tatmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

ETİKETLER
YEMEK
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tedbirler genişliyor! Son dakika İstiklal Caddesi kararı
On binlerce yeni kadro açıldı! Memur olmak isteyenler dikkat!