Lina ne demektir: Popüler Lina isminin anlamı nedir? Lina isminin farklı dillerdeki anlamı!

Lina ismi, farklı dil yapılarında kullanılmakta ve içeriğinde değişik anlamlar bulunmaktadır. Lina isminin söyleyiş güzelliğinden ziyade oldukça kıymetli bir anlam taşıdığını söyleyebilmek mümkündür. Günümüzde en çok aranan bebek isimleri listesinde yer alan Lina ne demek? Toplumda kullanım sıklığı her geçen gün gittikçe artan Lina isminin anlamı nedir ve Kuranı Kerimde geçiyor mu?

Lina ne demektir: Popüler Lina isminin anlamı nedir? Lina isminin farklı dillerdeki anlamı!
Lina ne demektir: Popüler Lina isminin anlamı nedir? Lina isminin farklı dillerdeki anlamı!
GİRİŞ 27.10.2020 21:03 GÜNCELLEME 27.10.2020 21:03

Lina ismi, toplamda dört harf ve iki hece adedinden meydana gelmesi sayesinde telaffuzda hiçbir problemle karşılaşılmaması özellikle isim arayışında olan anne-babaları cezbetmektedir. Lina isminin anlamının maneviyat değerinin yüksek olması evebeynlerin tercihini bu addan yana kullanmaya daha fazla yönelttiği görülmektedir. Türkiye'de özellikle son birkaç yıldır kullanım sıklığı sürekli artma yönünde bir eğilim gösteren bir isim olmakla beraber Lina farklı dil yapılarında da apayrı anlamlar taşımaktadır.

Alin isminin anlamı nedir: Alin ne demek? Alin ismi Kuranı Kerim'de geçiyor mu?

Zeynep isminin anlamı nedir: Geleneksel Zeynep ismi ne demek? Zeynep'in ayrıntılı analizi!

LİNA NE DEMEKTİR? LİNA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Kökensel bakımdan Arapça bir isim olan ve eskiye nazaran son dönemlerde geniş bir kesimin ilgisini iyiden iyiye çekmeye başlayan Lina'nın anlamı; ''Yumuşak Hurma Ağacı'' olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda detaylı olarak incelemek isteyenlerin, Lina ne demek? şeklindeki sorusuna yanıt niteliğinde diğer tüm anlamları da aşağıda sıralanmıştır:

*Güzel,
*Hoş,
*Nazik,
*Sevecen 

Berk ne demek: TDK Yazılışı & Analizi! Popüler - Modern Berk isminin anlamı Kuranda geçiyor mu?

Alya isminin anlamı nedir | Alya ne demektir: Modern Alya ismi Kuranı Kerim'de geçiyor mu?

POPÜLER LİNA İSMİNİN FARKLI DİLLERDEKİ ANLAMI!

-Hollanda dilinde: Saf. 
-Yunanca: Işık, aydınlık. 

Tüm bunların yanı sıra İslam Dini'ne uygun düşüp düşmediğini merak edenler için, Lina ismini yavrunuza koymanızda hiçbir sakınca görülmemekle birlikte kullanımı caiz olarak bildirilmiştir. Aynı zamanda Kuranı Kerimde de geçen bir isim olan Lina, Haşr Suresinin 5.ayetinde bulunmaktadır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
4 partiden ortak bildiri! Skandal karara sert tepki!
Futbolda unutulmaz olaylar