36 gün kaldığı yoğun bakımda 2 kez kalbi duran hasta koronavirüsü yendi!

Amasya'da yaşayan 60 yaşındaki Murat Sarı koronavirüsten kaldırıldığı hastanenin yoğun bakımında adeta yaşam mücadelesi verdi. 36 gün kaldığı yoğun bakımda 2 kez kalbi duran Sarı koronavirüsü yenerek hastaneden taburcu oldu.

36 gün kaldığı yoğun bakımda 2 kez kalbi duran hasta koronavirüsü yendi!
36 gün kaldığı yoğun bakımda 2 kez kalbi duran hasta koronavirüsü yendi!
GİRİŞ 25.12.2020 12:30 GÜNCELLEME 25.12.2020 13:04
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Amasya'da yaşayan 60 yaşındaki Murat Sarı üşüme ve kusma şikayetiyle Suluova Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Buradan ambulansla götürüldüğü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerafeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 36 gün boyunca kaldığı yoğun bakım ünitesinde 2 kez duran kalbi yeniden çalıştırılarak 48 gün sonra sağlığına kavuşan 60 yaşındaki Murat Sarı, yaşadıklarını anlattı. 

36 gün yoğun bakımda kaldı, hiçbir şey hatırlamadı

Üşüme ve kusma şikayetiyle başvurduğu Suluova Devlet Hastanesi’nden ambulansla getirildiği Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerafeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorunun “Akciğerde kanama var. Seni uyutmamız lazım” sözlerinden sonra 36 gün boyunca hiçbir şeyi hatırlamayan evli ve 2 çocuk babası Murat Sarı, “36 gün sonra gözümü açtığımda baktığımda yoğun bakımda yatıyorum. Sanki bir boşlukta dönüyor gibiydim. Sadece gözümün önüne çocuklarım geldi. Göğsümün üzerine bir şey baskı yapıyor gibiydi. Kalkamıyordum. Uyandığımda hiçbir şey hissetmiyordum. Kalkmak istedim ama hastane personeli müsaade etmedi. Her gün gelip ‘Murat amca bugün daha iyisin’ şeklinde moral verdiler” diye konuştu. Sağlık çalışanlarına teşekkür etti

48 gün boyunca tedavi gördüğü hastanede sağlığına kavuşup taburcu olduktan sonra sağlık çalışanlarına tatlı gönderen Sarı, “Doktorum da, hemşireler de, hasta bakıcılar da çok yardımcı oldular. Rabb'im hepsinden razı olsun. Ben böyle bir ilgi alaka görmedim. Allah devletimize zeval vermesin. Orada yattığım sürece yapılan hizmetleri zannetmiyorum ki hiçbir ülke insanına bu kadar değer vermez” şeklinde konuştu. Maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Hatice Sarı da eşinin tedavisi sürecinde ilgileri dolayısıyla Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yöneticileri ile çalışanlarına teşekkür etti. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Nasıl iş 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir kimliğiniz inancınız yok mu ? Bu nasıl haberdir? Hastalığı nasıl yener aciz kul ; bari düz bir ifade olan “ şifa buldu “ deyin.
  Cevapla
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir aciz kul kim ki hastalığı yensin. Rabbim şifasını vermedikçe kim neyi yeniyor. çok meziyetliyse hastalığı yendim diyenler diğer hastalara şifa olsunlar.
  Cevapla
 • Ethem Erdoğan 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynn tebrik ediyorum tam tespit
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinde tarihi utanç: Gazze kasabını ayakta alkışladılar
İsrail'den son dakika yeni ateşkes duyurusu!