Vücut geliştirme şampiyonu olan ebe sporcu kişiliği sayesinde koronavirüse yakalanmadı

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ebe olarak görev yapan aynı zamanda vücut geliştirme şampiyonu olan 43 yaşındaki Fadime Ayışık Karaca pandeminin ilk gününden bu yana kovid-19 servisinde gönüllü olarak çalışıyor.

Vücut geliştirme şampiyonu olan ebe sporcu kişiliği sayesinde koronavirüse yakalanmadı
Vücut geliştirme şampiyonu olan ebe sporcu kişiliği sayesinde koronavirüse yakalanmadı
GİRİŞ 04.01.2021 10:23 GÜNCELLEME 04.01.2021 10:23

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ebe olarak görev yapan ve uzun yıllardır sporla uğraşan Fadime Ayışık Karaca, ilk kez katıldığı vücut geliştirme şampiyonasında Türkiye birinciliğini elde etti. Sporcu kimliğinin yanında ebe olarak sağlık hizmetinde görev yapan Karaca, salgının çıktığı ilk günden beri koronavirüs servisinde gönüllü olarak çalışıyor.

Sporcu kişiliği sayesinde koronaya yakalanmadı

20 yıldan fazla süredir sporla uğraşan Karaca, "Profesyonel sporculuğum 2'nci kademe antrenörlüğümü almamla birlikte başladı. Türkiye şampiyonluğum var, milli sporcuyum. Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil ettim. Aynı zamanda Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ebe olarak görev alıyorum." dedi.


Karaca, "Spor sayesinde bağışıklık sistemim güçlendi. Psikolojik olarak beni çok güçlü yapıyor. Sporun pandemi sürecinde beni ciddi anlamda koruduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarım da sporun bu konuda avantajını yaşadığını söylüyorlar" ifadelerini belirtti.

"Gebe kovid servisinde 3 aydır devam ediyorum"

Pandeminin ilk günlerinde gönüllü olarak koronavirüs servisinde çalışmaya başladığını belirten Karaca, "İlk olarak aylarca normal kovidli hastaların olduğu alanda çalıştım ardından gebe kovidlilerin olduğu alana verildim. Gebe kovid servisinde 3 aydır devam ediyorum" diye konuştu. 

Karaca sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu süreçte faydalı olmaktan dolayı çok mutluyum. Diğer meslektaşlarım gibi elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu süreçte hastalara fizyolojik olarak yardım etmenin yanında psikolojik olarak da yardımcı olmalıyız."

"Şu ana kadar pozitif olmadım. Bunu da sporcu olmamdan kaynaklı bağışıklık sistemimin güçlü olmasına bağlıyorum. Bu süreçte faydalı olmanın da psikolojime çok iyi geldiğini düşünüyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum"

Sağlık çalışanlarının büyük özveri ile çalıştığını kaydeden Karaca, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda da vatandaşlara çağrı yaptı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Rusya-Ukrayna sınırı barut fıçısı! Putin'e çatışma tehdidi
Kılıçdaroğlu'ndan bir algı oyunu daha! Eczacı, Kılıçdaroğlu'nu yalanladı