Bağda çapa yaparken servet sahibi oldu!

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ulaşlı köyünde oturan bir vatandaş bağda çapa yaparken bulduğu gök taşına müşteri arıyor.

GİRİŞ 18.01.2021 12:25 GÜNCELLEME 18.01.2021 13:26
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ulaşlı köyünde ikamet eden ve çiftçilikle uğraşan Mehmet Kebapçı 20 gün önce bağda çapa yaparken çapayı kaybetti. Bağda kaybetmiş olduğu çapayı ararken değişik bir taş buldu. Eve getirdiği taşın ne olduğunu araştırmasının ardından gök taşı olduğunu anlayan Mehmet Kebapçı, şimdi bulmuş olduğu gök taşlarına müşteri arıyor. Çiftçilik ile uğraşan Mehmet Kebapçı açıklamasında, "Bağda bulmuş olduğum gök taşlarının değerli olduğunu düşünüyorum ve müşterilerini bekliyorum" dedi.Bağda çapa yaparken servet buldu

Kebapçı; "Bağ çapalıyordum. Çapa yaparken çapayı kaybettim. Sonra çapayı aramak için bağda dolaşırken bu parçayı buldum. Sonra bu taşın ağır olmasından dolayı kuşkulandım. Eve getirdim. Bulmuş olduğum taşa mıknatısı tuttum ve mıknatısın taşa yapıştığını gördüm. Daha sonra ise bulmuş olduğum taşı fayans üzerinde denedim. O sırada yanık kokularının geldiğini hissettim. Ardından ise yeniden bu gök taşını bulduğum yere gittim ve birkaç parça daha buldum.  Bunun değerli olduğunu düşünüyorum. Alıcılarını bekliyorum. İnternet ortamında bu taşların satıldığını da gördüm. Almak isteyen varsa bana ulaşıp alabilirler” diye konuştu.

 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 17
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  kim kandırıyor bunları
  Cevapla
 • sert can 1 yıl önce Şikayet Et
  5 taş oynasanız fakat 6 taş var nasıl oynıycaksınız o da olmaz.... 9 taş oynasanız o da olmaz.. çay içelim biz çay içince buluruz bir şey.....
  Cevapla
 • Deli 1 yıl önce Şikayet Et
  Son zamanlarda bir göktaşı lobisi çalışıyor. Allah sonumuzu hayr eylesin. Başımıza gökten taş düşmez inşallah
  Cevapla
 • Tarafsız35 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatandaş kardeşimiz haklı yurt içindekiler göktaşlarının kıymetini anlamasalar bile (anlayanlara sözüm yok) yurt dışında rağbet edenler var. o taşlarda dünyada bulunmayan metal, mineral , hatta bakteriler olabilir... bu da taşların değerini artırır..
  Cevapla
 • eVET 1 yıl önce Şikayet Et
  Umarım satarsın da bir ihtiyacını karşılarsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütü SDG: ABD'yle tüm ortak operasyonları durdurduk
Süre 1 yıla düşürüldü: O telefonlar kullanılamayacak!