Esenyurt'ta korkutan köpük! 3 mahalle ağır kokunun etkisi altında kaldı

Esenyurt'ta akşam karanlığı ile birlikte dere yatağına bir sanayi tesisinden bırakıldığı belirtilen atıklardan yayılan koku ve yola taşan köpük mahalle sakinlerini korkuttu.

Esenyurt'ta korkutan köpük! 3 mahalle ağır kokunun etkisi altında kaldı
Esenyurt'ta korkutan köpük! 3 mahalle ağır kokunun etkisi altında kaldı
GİRİŞ 28.01.2021 12:06 GÜNCELLEME 28.01.2021 12:49
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Atatürk, Kuruçeşme ile Hürriyet Mahallesi'nden geçen ıslah edilmiş dere yatağından dün akşam saatlerinde yayılan koku ve yola taşan köpük çevre sakinlerini endişelendirdi. Yayılan ağır kokudan rahatsız olanlar durumu belediye ve polis ekiplerine bildirdi. Şikayetlerin giderek artması üzerine Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ile Esenyurt Belediyesi ekipleri dün akşam atık su kanalında inceleme yaparak pis koku ve köpüklerin kaynağını bulmaya çalıştı.Genellikle akşam bırakıyorlar

Çevre sakinlerinden biri, "Sabah işe gittiğimde hiçbir koku veya köpüklü sıvı akışı yok. Ancak, akşam döndüğümde ağır koku ve köpüklü sıvı ile karşı karşıya kalıyorum. Özellikle akşam saatlerinde bunu bırakıyorlar. Çünkü akşam genellikle ıssız oluyor. Bunu fırsat bilip atıkları boşaltıyorlar" dedi.

Bir başka mahalle sakini ise kokunun rahatsızlık verici olduğunu ifade ederek, "Yetkilileri uyardık. Gelip kaynağını bulsunlar, bu konuya el atsınlar. Gerekirse fabrikalarda denetim yapsınlar" diye konuştu. Derede inceleme yapan belediye ekipleri numune aldı. Kimyasalın dere yatağına bir fabrikadan bırakıldığı tahmin ediliyor.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 2
  • tunctunc 3 yıl önce Şikayet Et
    Daha iki hafta önce aynisi ba$ka bir yerde oldu ve gereken yapildi..Burda olanda asla tabiat olayi degil herhalde.Karde$im bunlara para cezasi vermeyin asla asla asla para cezsi vermeyin i$yerleri derhal kapatilmali mal varliklarine el konmali.Ve unutmayin Türk insanina para cezasi tesir etmez.
    Cevapla
  • Destan 3 yıl önce Şikayet Et
    Uzmanlar bilmiş,bir fabrikadan atiliyor muhtemelen, ne uzmanmiş bea
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de 7 kritik maç birden! CANLI
İsrail'den Lübnan'da SİHA ile suikast: Komutan Şerahbil Ali es-Seyyid şehit oldu