40 yıldır at üstünde çalışarak ailesinin geçimini sağlıyor

Şanlıurfa’da 4 çocuk babası, arabaların giremediği dar sokaklarda 40 yıldır at arabası üstünde patates ve soğan satarak geçimini sağlıyor.

GİRİŞ 28.01.2021 16:01 GÜNCELLEME 28.01.2021 16:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Beykapısı semtinde patates ve soğan satarak evine bakmaya çalışan Hamza İnancık, işini ise dedelerinden kalan yöntemle yapıyor.Atadan dededen gelen mesleği 40 yıldır yapıyor

40 yıldır at sırtında dolaşarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan 4 çocuk babası Hamza İnancık, Şanlıurfa'da kendisi gibi at üstünde bu işi yapan kimsenin kalmadığını belirterek, "40 yıldır bu işi yapıyorum. Yaptığım bu iş atadan dededen gelen iştir. İşimiz bu başka yapacak bir işimiz olmadığı için bu işi yapmaktayım. At arabası üstünde soğan ve patates satarak geçimimi sağlıyorum. Her şeye rağmen her zaman şükrediyorum. Allah bin bereket versin. Pandemiden dolayı bizler de sıkıntı yaşıyoruz. Her işte olduğu gibi bizim de işimizin bazı zorlukları var. Çuvalları patates ve soğan dolduruyoruz. Patates ve soğan çuvallarını at arabasına yüklüyoruz. Temiz bir şekilde yıkadıktan sonra vatandaşlara satıyorum. Eskiden teknoloji olmadığı için, işlerimiz çok iyiydi. Şimdi teknoloji olduğu için işlerimiz pek iyi sayılmaz. Bu yaştan sonra kimseye yük olamamak için bu işime devam ediyorum. Bunun için kendi işimi sürdürmeye çalışıyorum. Bu iş sayesinde aile geçimimizi sağlıyorum. Şanlıurfa’nın dar sokaklarında Çalışıyorum. Başka bir işim yok, daha iyi şartlarda iş bulabilseydim bu işi yapmazdım" dedi. İnancık, kent yetkililerine de seslenerek, at arabasından satış yapılmasının serbest bırakılmasını istedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Mert hakkı 3 yıl önce Şikayet Et
    Esnafımız bile güzel, Allah bol temiz kazanç nasip etsin, amin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar!
İstatistikler korkutan tabloyu ispatladı! - Gazete manşetleri