Hatay'da bir çiftçi kadın ektiği biberleri toplarken yılana benzediğini görünce şok oldu!

Mevsimin son hasadını gerçekleştiren Hatay’da bir çiftçi kadın, kendi ektiği biberlerini toplarken yılana ve cadıya benzeyen biberle şaşkına döndü. Uzun yıllardır çiftçilik yapan Süheyla Özkurt ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını dile getirdi. Özkurt, yılana ve cadıya benzeyen biberin kendilerine bereket getirmesini diledi.

GİRİŞ 03.02.2021 22:52 GÜNCELLEME 04.02.2021 08:51
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Hatay’ın merkez Antakya ilçesine bağlı Üçgedik Mahallesinde çiftçilikle uğraşan Süheyla Özkurt, bahçesine ektiği biberlerin arasında baş tarafı yılana ve cadıya benzeyen bir biber gördü. Bu biberin diğer biberlerden farklı olduğunu gören Özkurt, şaşkınlık içerisinde kaldı. Mevsimin son hasadını gerçekleştiren Özkurt ilk olarak tedirgin olurken, daha sonra biberi inceleyince şaşırdı."İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım"

Süheyla Özkurt yıllardır çiftçilikle uğraştığını ve ilk defa bu şekilde bir biber gördüğünü belirterek, “Mevsimin son biber hasadını yapıyordum, bahçeyi temizleyip yeni sezona geçeceğiz. Biberleri toplarken bunları gördüm ve dehşete düştüm. Biri yılana biri de cadıya benziyor. Belirli aralıklarda gördüm, aynı dalda değildi. Hormon veya kimyasal kesinlikle kullanmıyorum. Evimde yaptığım karışımlarla ben bitkilerimi yetiştiriyorum, yetiştirmeye çalışıyorum. Ben şok oldum, komşularıma da gösterdiğimde onlarda şok oldu. Allah’ın şekillendirdiği biber. İlk önce şaşırıp, korktum. Gözü, ağzı, dili var, ben ilk defa böyle bir şeye şahit oluyorum. Doğal bahçemde, doğal ürünlerle, doğal gübrelerle, karışımlarla yaptığım ve atalık tohumundan yetiştirdiğim biberler farklı şekillerde oluştu. Neye yoracağımıza bende bilmiyorum” dedi. Özkurt, yılana ve cadıya benzeyen biberin kendilerine bereket getirmesini diledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 22
 • Ayşe ay 3 yıl önce Şikayet Et
  Hatay demek Antakya demek zaten Antakya Hatay’ın ilçesi değildir
  Cevapla
 • alper 3 yıl önce Şikayet Et
  Biz bişey demedikki bacım. Varsa Bi hatamız özür.
  Cevapla
 • Antalya /Finike 3 yıl önce Şikayet Et
  İki biber biri CADI biri YILAN vay be
  Cevapla
 • Aleyna 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok ilginç
  Cevapla
 • ramazan 3 yıl önce Şikayet Et
  olaya bakarmısın babba. feza ya çıkmaya ramak kala şu biberin yaptığına bak sen.
  Cevapla
 • Şefik 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben yemem :)
  Cevapla
 • BizSizOnlar 3 yıl önce Şikayet Et
  yılandan alınmış gen olmasın (GDO"lu tohum)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan kişiye otomobil çarptı
Van Gölü'ndeki tehlike! 19 kişinin ölümüne neden olan girdap uzaydan böyle çekilmiş