Bağcılar’da 18 günde 97 bin denetim yapıldı

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Mart ayının ilk 18 gününde Bağcılar’da 96 bin 868 denetim yapıldı. Salgının bitirilmesi amacıyla bütün kurumların el ele verdiği belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kişinin yapacağı hatanın sadece kendisini değil toplumu ve diğerlerini ilgilendirdiği bilinciyle hareket etmesi çok çok önemli” dedi.

Bağcılar’da 18 günde 97 bin denetim yapıldı
Bağcılar’da 18 günde 97 bin denetim yapıldı
GİRİŞ 19.03.2021 12:28 GÜNCELLEME 19.03.2021 12:28

İçişleri Bakanlığı’nın Mart ayı başında yeni kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçilmesiyle denetimler sıklaştırıldı. Bağcılar’da hizmet veren kamu kurumları da işbirliği yaparak koronavirüs salgınına karşı ortak bir mücadeleye girdi. 7/4 esasıyla gerçekleştirilen uygulamalarda; temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasına önem verildi.

Bağcılar Belediyesi'nden İstiklal Marşı’nın 100. yılına yakışır kutlama!

Bütün kurumlar el ele verdik

Bağcılar’daki kamu kurumu temsilcilerinden oluşan denetim timi tarafından hem işletme hem de kişilere yönelik uygulamalarda ekipler, işyeri sahiplerini ve çalışanları hem bilgilendirdi hem de uyarılarda bulundu. Kurallara uymayarak halkın sağlığını hiçe sayanlar hakkında yasal işlem yapıldı

İstanbul’da 18 gün içinde düzenlenen dinamik denetimlerle ilgili sayısal veriler açıklandı. Buna göre 39 ilçe ve havalimanı meydanlarında 1 milyon 416 bin 396 denetim yapıldı. Bağcılar 96 bin 868 denetimle il birincisi oldu. Çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Salgının bitirilmesi amacıyla bütün kurumlar el ele verdik. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Kişinin yapacağı hatanın sadece kendisini değil toplumu ve diğerlerini ilgilendirdiği bilinciyle hareket etmesi çok çok önemli” dedi.

Denetimlerde ekiplere Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da eşlik ediyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin yeni gücü 500 parçaya bölüyor! İlk kez görüntülendi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması