Muhsin Yazıcıoğlu için dikip teslim edemediği gömleğe 12 yıldır gözü gibi bakıyor!

Sivas merkezde bulunan Sirer pasajında uzun yıllardır terzilik yapan Cemal Kılcı 12 yıl önce helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için özel olarak diktiği ancak teslim edemediği gömleğe 12 yıldır gözü gibi bakıyor.

Muhsin Yazıcıoğlu için dikip teslim edemediği gömleğe 12 yıldır gözü gibi bakıyor!
Muhsin Yazıcıoğlu için dikip teslim edemediği gömleğe 12 yıldır gözü gibi bakıyor!
GİRİŞ 25.03.2021 12:40 GÜNCELLEME 25.03.2021 12:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sivaslı terzi Cemal Kılcı, Büyük Birlik Partisi'nin  merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na hediye etmek için özel bir gömlek dikti. Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında yaşamını yitirmesi sonucu gömleği kendisine veremeyen Kılcı, 12 yıldır gömleği dükkanında muhafaza ediyor. Cemal Kılcı, Yazıcıoğlu’nun son vücut ölçüleriyle dikilen gömleğe gözü gibi bakıyor. Gömleği isteyenlere vermediğini söyleyen Kılcı, anı olarak saklayacağını ifade etti.

Elazığ'da bir steteskopla 62 yıl doktorluk yapan çift: Şimdiki sağlık imkanları çok iyi!


 
Bu gömlek başkanın son ölçüsü

Terzi Cemal Kılcı, gömleğin Muhsin Yazıcıoğlu’nun son vücut ölçüleriyle dikildiğini belirterek, “Vaktiyle babama yardımcı olan, ameliyatında babama desteklerini esirgemeyen Muhsin başkan Kayseri’de özel bir hastanede yardımcı olmuştu, kan vermişti. Ben de gömlekçi olduğum için özel bir gömlek dikip hediye etmek istediğimi beyan ettim. Sevdiğimiz bir ağabeyin aracılığıyla ölçüsünü almak için randevu aldık. Kurban Bayramı'nın 4’ncü günüydü. Gittim bizzat ölçüsünü aldım. Bu gömlek başkanın en son ölçüsüdür. Ama tabii biz gömleği ürettiğimizde de kaza oldu. Teslim edemedik. Bunu diğer gömleklerle beraber saklıyorum’’ şeklinde konuştu.İsteyene vermiyor, anı olarak saklıyor

Kılcı, gömleği isteyenlere vermediğini ve anı olarak sakladığını söyleyerek, “Yaklaşık 12 yıldır bende. Bu gömleği Ankara’daki müzeden istediler. Sevenleri istediğin parayı verelim, bize hediye et dediler. Ama ben paraya pula değer vermeden bunu anı olarak saklıyorum. Gömleği masamın üzerinde saklıyorum. Bazı müşterilerimden soranlar oluyor. Hatta fotoğraf çekinip gidenler de oluyor. Gömleğin manşetinde de elinde imza atarken gözüksün diye o zamanlar M.Yazıcıoğlu şeklinde yazmıştım. Cebinin üzerinde de baş harfi ve soyadının baş harfi yer alıyor. Bunu bu şekilde muhafaza ediyorum. Benim için diğer gömleklerden daha değerli. Bu gömlek özel bire bir başkanımın kendim ölçüsünü alıp, yapıp teslim edemediğim için bir de son ölçüsü olduğu için’’ dedi. 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • yunus 3 yıl önce Şikayet Et
    bence müzeye hediye etmesi daha yakışık olur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çanakkale'de orman yangını: Gemi trafiği geçici olarak askıya alındı!
Harekete geçildi! Diamond Tema hakkında yakalama kararı!