Adana'da tarihi çarşıya gökten yağan 'yumurta' esnafı tedirgin ediyor!

Adana'nın Kozan ilçesi Arslanpaşa Mahallesi'ndeki tarihi çarşıda bulunan esnaflar 15 gündür gece gündüz gökten yumurta yağdığını iddia ediyor. Esnaf başta olayın kendilerine yapılmış bir şaka olduğunu düşünse de bitmeyince durumun ciddiyetinin farkına vardı. Çarşı esnafı havadan düşen yumurtaların gizeminin çözülmesi için yetkililerin yardım elini bekliyor.

GİRİŞ 22.03.2021 20:34 GÜNCELLEME 22.03.2021 20:34
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Adana Kozan’da Arslanpaşa Mahallesi'ndeki tarihi çarşıda bulunan esnaf, 15 gündür gece gündüz havadan yumurta yağdığını iddia etti. İşyerlerinin duvarları ve sokağın çeşitli yerlerine havadan yumurta düştüğünü iddia eden esnaf, tedirgin olduklarını dile getirerek olayın aydınlatılması için yetkilileri ve uzmanları göreve çağırdı. Yumurtalar ilk düşmeye başladığında çevrede yüksek ağaçlardaki kuş yuvasından geldiğini daha sonra birlerinin kendilerine şaka yaptığını düşünen esnaf, yumurtanın düşebileceği her yere baktıklarını ancak olayın gizemini çözemediklerini dile getirdiler.  

Diyarbakırlı kuyumcu bu hareketiyle herkesin takdirini topladı!


 
Resmen kafamıza gökten yumurta yağıyor

Mahalle sakinlerinden Devrim Karavelioğlu, havadan yumurta yağıyor ve çözüm bulamadıkları için çaresiz olduklarını ifade ederek, “Buranın müdavimlerinden biriyim. Kafamıza resmen gökten yumurta yağıyor. Sürekli buradayım. Bu üç hafta süre içinde devam ediyor. Otuyoruz pat yumurta düşüyor. Sadece benim bulunduğum yer değil arka çarşıda burada her yerde. Buraları temizledik delil olarak kalsın diye” dedi.  
 
Günlük 5-6 tane yumurta düşüyor

Esnaflardan Fuat Dokuzcu, her yeri araştırdıklarını ama nereden geldiklerini bulamadıklarını ifade ederek  “günlük 5- 6 yumurta düşüyor. Havadan geliyor, cama geliyor. Havada kuş var mı diye bakıyoruz o da yok. Kimi tavuk kimi kuş yumurtasına benziyor. Çaresiz kaldık” dedi.  İnsanlar mı atıyor kuşlardan mı düşüyor belirsiz

 

Esnaf da yemek yerken durduk yere yumurta  düştüğüne şahit olduğunu aktaran Mehmet Kılınç ise  "sürekli düşüyor aklımız ermiyor” diyerek yaşadığı şaşkınlığı aktardı.15 gün önce başlayan olayla ilgili dükkanın kapısına ve yerlere yumurta düştüğünü söyleyen esnaf Durmuş ise “Ben lavaboya giderken yine düştü. Sinirlendim arkama baktım kimse yok kim atar dedim. Kendi kendime şaka yapılıyor sandım. Ya da yukarıdan düşüyor yada göç yaparken kuşlardan düşüyor. Aşırı derecede oluyor. Esnaflar canlı şahit. Nasıl oldu ben de bilmiyorum. Arkamdan iki yumurta geldi. Bana şaka yaptılar sandım. Nasıl olacak bilemiyoruz. Çözülmesini istiyoruz ama siz de bulamazsınız. Tavuk yumurtası büyüklüğünde. Yumurtalarda mühürde yok. Biri atıyor desek değil. Her yere baktık. Doğadan mı ? Havadan mı? İklimden mi ? anlam çıkaramadık” diye konuştu. Havadan düşen yumurtaların artık ilçede efsane haline geldiğini belirten vatandaşlar, “Leylek göçü diyen de, Suriye de çıkan hortum getirdi diyen de var. Protesto desek kimse yok. Temizledik. Şaşkınız” diye konuştular. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 10
 • oğuz türkü 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha önce inek yağmıştı yumurta yine iyi zarar vermez :D
  Cevapla
 • 01adana 3 yıl önce Şikayet Et
  biri sizi merkep yerine goyup işlediyor anamadınızmı daha
  Cevapla
 • temel 3 yıl önce Şikayet Et
  birisi kafa buluyor ne var ie oraya toplanir ise toplanmayin diye atiyorlar
  Cevapla
 • dede korkut 3 yıl önce Şikayet Et
  şeytan her halde Kozanlı kardeşlerinden intikam alıyor
  Cevapla
 • Enes 3 yıl önce Şikayet Et
  Üst katlardan biri pencereden fırlatıp içeri kaçıyordur. Sen onu nerden gorecen ıçeri kaçınca. 2 yumurta düştü diye çok şaşırın zaten kesin uzaylılar atıyordur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Alman basınından günün bomba haberi!
Refah'ta katliam: Çok sayıda şehit ve yaralı var