Kütahya'da sıra dışı çaydanlıklar yurtdışından yoğun ilgi görüyor!

Kütahya'da 30 yıldır çinicilik yapan Ali Akkaş normalin dışına çıkarak farklı şekillerde çaydanlık üretiyor. Çaydanlıklar yurtdışında yoğun ilgi görüyor.

Kütahya'da sıra dışı çaydanlıklar yurtdışından yoğun ilgi görüyor!
Kütahya'da sıra dışı çaydanlıklar yurtdışından yoğun ilgi görüyor!
GİRİŞ 31.03.2021 13:05 GÜNCELLEME 31.03.2021 14:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kütahya'da çini-seramik ustası Ali Akkaş, el emeği göz nuru dökülerek üretilen çaydanlıkların daha sağlıklı olması sebebiyle tercih sebebi olduğunu kaydetti. Akkaş, "Yaptığımız ürünlerinden desenli seramik çaydanlıklar yoğun ilgi görüyor. Bu çaydanlığın tasarımları ve modeli bana ait. Bu ürünlerimiz, İstanbul ve Antalya üzerinden başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yurt dışına da ihraç edilmektedir. Bu yıl ayrıca Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki illerimizden de yoğun bir şekilde sipariş almaktayız. Bunların bin 50 derece sıcaklıkta fırınlanmaktadır. Seramik çaydanlıklar sağlık açısından da son derece güvenlidir" şeklinde konuştu.

Komşusundan öğrendiği tatlıyla imalathane açtı, 3 çocuk okutuyor!Desen işi çok dikkat isteyen bir husus

Çini-seramik sanatçısı Gönül Ayyıldız, bir çaydanlığın üzerindeki çini desenlerinin yaklaşık 1,5 saatte tamamlandığını ifade etti. Ayyıldız, "Bilindiği gibi Kütahya çini ve seramik şehri. Seramikten imal edilen çaydanlıkların üzerine desen işliyorum. Bu desenler günümüze uygun şekilde modernize edilen desenlerdir. Başta lale olmak üzere birçok desenimiz bulunuyor. Seramik üzerine işlediğimiz desenler her geçen gün daha da zenginleşiyor. Desen işi çok dikkat isteyen bir husus. Desenler ne kadar dikkatle yapılırsa ürün kendini daha iyi gösteriyor. Sonuçta el işçiliği, kullanılması daha rahat" diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • objektif 3 yıl önce Şikayet Et
    süs için işte sat araba ameriKana
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çok sayıda belediye AK Parti’ye geçmek istiyor! Başkan Erdoğan'dan talimat
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD'ye FETÖ ve PKK tepkisi: Kuklalara desteğin bahanesi olamaz