Anneler günü ne zaman? 2021 Anneler günü Mayıs ayının hangi günü kutlanacak?

Anneler günü, dünyanın her yerinde kutlanan en özel günlerdendir. Anneler için her gün özel olsa da bu günde onlara olan sevgi, saygı ve merhametimizi gönülden gelen hediyelerle hatırlatmak annelerin mutlu olması için yeterlidir. Peki 2021 anneler günü ne zaman?

Anneler günü ne zaman? 2021 Anneler günü Mayıs ayının hangi günü kutlanacak?
Anneler günü ne zaman? 2021 Anneler günü Mayıs ayının hangi günü kutlanacak?
GİRİŞ 26.04.2021 17:49 GÜNCELLEME 26.04.2021 17:50

Anneler günü dünyanın hemen hemen her yerinde kutlanmaktadır. Anneler günü dünyanın farklı tarihlerinde kutlansa dahi en genel kabul edilen gün, mayıs ayının ikinci pazar günüdür. 

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler günü, mayıs ayının ikici pazar günü kutlandığından dolayı belli her yıl farklı tarihlere denk gelip kutlanmaktadır. 2021 yılında ise 9 Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir. 

Anneler Günü Mesajları

  • Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim. Canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.  

  • Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım annem

  • Hayat yolculuğumun en başından beri beni besleyen, üzerimden duayı hiç eksik etmeyen, benim için her an endişelenen, bana rehberlik eden ve her arayışından beni destekleyen kişi sendin anneciğim. İhtiyacım olan sevgi için her gün orada olduğunu biliyorum. Anneler günün kutlu olsun.

  • Canım anneciğim, sen ki benim için nice uykusuz geceleri katlandı, sınavlara girerken endişelendin dualar okudun, her zor anımda yanındaydın. Sana olan sevgim ve borcum asla tükenmez. Anneler günün kutlu olsun.

  • Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

  • Ellerin bir melek büyüsü, gözlerin merhamet, sesin bülbüllerde, ağıtın bitmez anne. Her mevsim açan güllerde, ipek yüzün her son baharda, kımıldayan sensin seher yunağında. Seni çok seviyorum canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

  • Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Bakan Koca vaka sayısının en çok azaldığı illeri açıkladı
İşçiye yeni ikramiye! Bugün hesaplara yatıyor: İşte yeni ödeme listesi