Manisa’da yetişiyor, kilosu 200 lira

Manisa’da ormanlık alanda yetişen ‘kuzugöbeği’ mantarını hem aileleri için hem satmak için topluyorlar. Kuzugöbeği mantarının kilosu 200 liradan alıcı buluyor.

Manisa’da yetişiyor, kilosu 200 lira
Manisa’da yetişiyor, kilosu 200 lira
GİRİŞ 29.04.2021 09:32 GÜNCELLEME 29.04.2021 09:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Manisa'da, Yuntdağı bölgesinde ormanlık alanlarda yetişen kuzugöbeği mantarının fiyatı, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yüzünü güldürdü. Çiftçiler, bahar aylarında yetişen, şimdilerde kilosu 200 liradan alıcı bulan kuzugöbeği mantarını toplamak için sabah erken saatlerden itibaren ormanlık alanın yolunu tutuyor. Çiftçiler topladıkları mantarı hem aileleriyle birlikte tüketiyor hem de satarak geçimini sağlıyor.

Bu cami çok özel! Köyün kadınları ekmek sattı, destek oldu

“BU SENE DAHA POPÜLER”

Kuzugöbeği mantarı toplayan çiftçilerden Kenan Gürsoy (65), "Bu sene çok az topladığım için kendime ayırdım" diye konuştu.

Bir diğer çiftçi Ali Alataş ise, "Havalar güzel olunca kuzugöbeği mantarı toplamaya çıktım. Bu sene kuzugöbeği mantarı baya popüler oldu. Kilosu 150 ila 200 lirayı buluyor. Kendi ihtiyacım için topladım. İhtiyacım fazlasını topladığım zaman da ticari amaçlı satıyorum. Gerçi ticari amaç da denmez ama bir nevi yevmiyemizi çıkarıyoruz. Mantar topladığımı bilen eş, dosttan da sipariş alıyoruz. Fiyatı da oldukça iyi" diye konuştu.

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • Veli 3 yıl önce Şikayet Et
    İşimiz kuzugöbeği toplamaya kaldı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hava sıcaklıkları artıyor: Meteoroloji'den son dakika açıklama!
FETÖ'de iç savaş! Teröristbaşı Gülen'in akrabaları kampı bastı