Koah hastası eşini çam kozalağından yaptığı şurupla tedavi etti!

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yaşayan Kadir Yanar, 8 yıldır KOAH hastası eşini Kazdağları’ndan topladığı çam kozalağından doğal şurup yaparak tedavi ediyor.

Koah hastası eşini çam kozalağından yaptığı şurupla tedavi etti!
Koah hastası eşini çam kozalağından yaptığı şurupla tedavi etti!
GİRİŞ 30.04.2021 12:28 GÜNCELLEME 30.04.2021 16:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Yerel adıyla çam kozalağı pekmezi olarak da bilenen doğal şurup sabahları aç karnına bir yemek kaşığı tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirdiği, nefes darlığı, KOAH hastalarına şifa olduğu ayrıca korona virüse karşı da vücudu direncini koruduğu iddia ediliyor. 

Yerin 3 bin metre altından çıkıyor! Tam bir şifa deposu


Eşim kullandığı 3 tüp nefes açıcı ilacı bıraktı

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yaşayan ve belediyeden emekli olan Kadir Yanar (55), “8 yıldır eşim Ayşe Yanar’ın KOAH hastalığının tedavisi ile uğraşıyorum. 2 yıl öncesine kadar eşim günde 3 tüp nefes açıcı ilaç kullanıyordu. Çam kozalağı pekmezinin şifalı olduğunu duydum. Ben de Kazdağları’ndan Nisan aylarında çam ağaçlarının yapmış olduğu kozalaklardan topladım. Bunları kaynatıp suyunu pekmez haline getirip, kavanozlara koydum. İki yıldır eşim ve ben sabahları aç karnına bir kaşık tüketiyoruz. Eşim nefes almakta çok rahatladı. Nefes açıcı kullandığı 3 tüp ilacı kullanmaz oldu. Benim de bağışıklık sistemimi güçlendirerek hastalıklara karşı koruyucu etkisi oldu. Daha korona aşısı olmadım. Ama korona virüse de yakalanmadık. Sağlığımızı çam kozalağı pekmezine borçluyuz. Bu görmüş olduğunuz çam kozalağını ve çam filizlerini topladıktan sonra, güzel bir şekilde yıkayıp, sonra tavalarda su ile kaynatılarak bunların suyunu elde ediyoruz. Elde edilen su süzülerek bağ tavalarında kaynatılır. Bunların reçinesi ve sakızından elde edilen doğal bağışıklık sistemini güçlendiren, akciğerleri temizleyen, balgam söktürücü, nefes darlığı ve KOAH hastalığına karşı müthiş bir ilaç, doğal şurup” dedi. 
 
Koronavirüse karşı çok faydalı bir şurup 

Çam kozalağı pekmezinin korona virüse karşı çok faydalı bir şurup olduğunu söyleyen Yanar, “Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için Allah’a çok şükür biz kendimiz de sürekli kullanıyoruz. Bu zamana kadar çok şükür bir şey hastalık görmedik. Korona virüse yakalanmadık. Aşı da olmadık daha. Ama her sabah aç karına mutlaka bu şuruptan içiyoruz. Benim bu şurubu yapmaya başlamamdaki sebep eşimin KOAH hastası olmasıydı. Önce eşime bu şurubu yaptım. Eşim günde sürekli 3 tane nefes açıcı hava pompası kullanıyordu. Şimdi nefes açıcı hava ilaçlarını bıraktı. Eşim bu şuruptan fayda görmeye başladıktan sonra bu şurubu yapmaya devam ettim. Ateşte kaynatarak yaptığım herkesin ve doktorlarında onayladığı güzel bir şurup. Bir tava şurup yapabilmek için 3 gün uğraşmak gerekiyor. Önce bir gün çam filizi ve kozalağını toplayacaksın, ertesi gün suda yıkayıp kaynatıp suyunu çıkaracaksın ve sonraki günde çam filizi ve kozalağın çıkan suyu 10 saat bağ tavasında ateşte kaynattıktan sonra şurup meydana geliyor. Ardından cam kavanozlarda insanların şifasına sunuyoruz” diye konuştu. 
 
Kahvaltıda tatlı olarak düşünmeyin, bir haftada faydasını göreceksiniz

"Bunu sabah kahvaltısında bir tatlı olarak kesinlikle kimse düşünmesin. Bundan şifa bulmak istiyorsanız uykudan kalktıktan sonra kahvaltı öncesinde bir yemek kaşığı veya iki tatlı kaşığı sabahları aç karna olmak üzere bir şurup olarak kullanılır. Bir hafta içerisinde kullananlar faydasını göreceklerdir. En önemli etkisi de son günlerde yaşanan korona virüs olayında vücudun bağışıklık sistemini müthiş derecede güçlendiren bir üründür” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Adil 3 yıl önce Şikayet Et
  O kozalaklarin ormandan toplanması yasal izne tabiidir. Bir not daha budama yapılan yerde bu izin verilebilir iken diğer durumlarda kesinlikle izin verilemez. Bahsettiği yerin milli park statüsü içinde olması suç teşkil eden bu eylemin daha fazla ceza gerektirecegi bilinmelidir. Bu bilgileri herkesin öle kafasına göre ormandan bedava nemalanamayacagi izin gerektiren ve hatta bir ara bedel ödemesi gerektiğini vurgulamak isterim. Çünkü ekolojik dengenin bozulması hakksiz kazanç ve endemik vejetasyonun taşınması ayrıca egzotik türlerin istilası engellenmelidir. Lütfen duyarlı olalım.
  Cevapla
 • Ramazan MAVUŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  Bence bu yoru yapan arkadaş çok haklı. Öyle eczanelerde türlü türlü ilaçlar varken doktorlarımızın tedavi anlayışı; şu belirti karşılığı şu ilaç düzelmezse diğer ilaç o da olmazsa öbür ilaç derlerken bu doğal malzemelerden kendileri bir de ürün üretiyorlar. Mümkünse idam edecen bunları ki ekolojik denge ebdiyen bunlardın tehditinden kurtulsun. Biz de güzelcene ilaçlara, oksijen tüplerine bağlı mutlu mesut hayatlarımızı yaşayalım
  Cevapla
 • tunctunc 3 yıl önce Şikayet Et
  Koah (COPD) asla asla asla iyile$meyen geri dönü$ümde olmayan Kronik akciger hastaligidir.4 devreden olu$an bu hastalik ilk devresi anla$ilmiyor özelikle sigara icenler hani ara sira cok kisa kisa "öhö´öhö" yapiyorlar ya sende "sigardan"diye dü$ünüyorsun i$te ilk devresi bu.Bu asla iyi olmayan ve ilerleyen ama Doktor tarafindan:Spiriva+Formoterol alirsaniz hastalik duruyor ilerlemiyor ama verdigi zarar asla iyle$miyor.en etkili nefes almaya yarayan dogal ilac (johannesbrot)denilen yani bizim keciboynuzudur´ve nefes almayi kolayla$tiryor ama asla tamir etmiyor.Tabiki ba$ka dogal ilaclarda olabilir..Ama hangi ilaci alirsaniz yardimcidir iyle$tirici degidir.
  Cevapla
 • osmanli 3 yıl önce Şikayet Et
  çam kozalagi pekmezi/reçeli ciğerleri temizledigine ben şahit oldum. koviti cigerlerine inerek yasamis birisi olarak ac karnina 1 corba kasigi kozalak receli yiyerek belki bir haftada temizledim ciğerlerimi. cigerlerine inen herkes acil edinsin bunu ciddi faydasi var. Allah şifa versin herkese.
  Cevapla
 • hacıdr 3 yıl önce Şikayet Et
  kaca satiyon
  Cevapla
DİĞER HABERLER
AB'den İsrail açıklaması: Seçim yapmak zorunda kalacağız
Fenerbahçe Beko Final Four'da kaybetti