28 yıldır boyam şerbeti yaparak geçimini sağlıyor!

28 yıldır boyam şerbeti satarak geçimini sağlayan Mahmut Vural, Adıyaman’ın tek meyan kökü şerbetçisi özelliğini de taşıyor.

28 yıldır boyam şerbeti yaparak geçimini sağlıyor!
28 yıldır boyam şerbeti yaparak geçimini sağlıyor!
GİRİŞ 29.04.2021 19:48 GÜNCELLEME 29.04.2021 20:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

1993 yılından bu yana meyan kökü ile yaptığı boyam şerbetini kent merkezinde satarak geçimini sağlayan Mahmut Vural, işlerinin iyi olduğunu ve Adıyaman halkının bu şerbeti çok sevdiğini söyledi. Boyam şerbetinin insan vücuduna faydalı olduğunu söyleyen Mahmut Vural, bekarken başlamış olduğu ve 28 yıldır devam ettirdiği bu iş sayesinde 3 çocuk okuttuğunu ve geçimini sağladığını söyledi. Şerbetin 2 kilosunu 5 TL’den satan Mahmut Vural, boyam şerbetinin özellikle Ramazan aylarında daha çok satıldığını vurguladı.

Kanser hastası kadın televizyonda gördüğü halıyı dokuyarak hayata tutundu!

 
Ramazan aylarının vazgeçilmezi

Daha önceden Adıyaman’da kendisiyle beraber 2-3 kişinin daha bu işi yaptığını, onların vefat etmesi sonrası tek kaldığını da belirten Mahmut Vural, “Boyam şerbeti bizim Ramazan aylarının vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Oruç aylarında daha çok tüketiliyor. Bu insanın susuzluğunu gideriyor, tansiyon hastalarına, böbrek hastalarına, şeker hastalarına iyi geliyor. Her derde devadır yani. 1993-1994’ten bu yana bu işi yapıyorum” dedi. 

Sahurda da iftarda da çok iyi gidiyor

Boyam şerbeti alan Adıyamanlı Ahmet Güngör ise “Boyam şerbeti aldık iftardan sonra içmek için Genelde sahurda da içiyoruz, çok seviyoruz. İftardan sonra çok güzel gidiyor” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Bekir 3 yıl önce Şikayet Et
    Tansiyonu olanlar meyan şerbetinden uzak dursunlar
    Cevapla
  • zafer gülten 3 yıl önce Şikayet Et
    eski geleneksel içeceklerimizi yapıp satanlar var tek tükde olsa,İzmir de ikamet ettiğim zamanlarda Kemaraltı çarşı girişi başına bir adam gelir,süt ve bademle yapılan -sufle-denilen bir içecek satardı,ve yine İzmir de çay ocaklarında yine bademden yapılan -somata- diye bir içecek de olurdu.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ölen 17, öldüren 16 yaşında! 'Polat Alemdar'a özeniyorum' diyerek katliam yaptı
İBB'nin töreninde peygamberlere hakaret! İmamoğlu sırıtarak karşılık verdi