Yapılan haber ses getirdi, cezadan kurtuldu!

Sinoplu esnaf Seyfettin Aksan hiç gelmediği Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden izinsiz geçtiği için 3 kere ceza yemişti. Haber ses getirince cezadan kurtuldu.

Yapılan haber ses getirdi, cezadan kurtuldu!
Yapılan haber ses getirdi, cezadan kurtuldu!
GİRİŞ 30.04.2021 17:51 GÜNCELLEME 30.04.2021 19:37
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Sinop’ta yaşayan ve hiç gitmediği İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden izinsiz geçtiği gerekçesiyle 3 kere köprü geçiş cezası yiyen esnaf Seyfettin Aksan'ın cezası yapılan haberin ardından ICA Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi tarafından durduruldu.

Gitmediği İstanbul’daki köprüden 3 defa ceza yedi

Plaka yanlış okunmuş

Durumun haber sitelerinde yer almasının ardından ICA Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi tarafından Seyfettin Aksan’ın aracına kesilen cezanın iptal edildiği açıklandı. Yapılan açıklamada, “29 Nisan 2021 Perşembe günü, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yayınlanan 'Gitmediği İstanbul'daki köprüden 3 defa ceza yedi' başlıklı haber doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur. Plakalardaki kirlenme, standart olmayan ya da üzerinde oynanmış plaka kullanılması, hız sınırlamalarının aşılması ve gişelerdeki talimatlara aykırı manevra gibi nedenlerden dolayı yanlış plaka okunması benzeri vakalar tarafımızdan düzeltilerek tahakkuk, otoyolu kullanan gerçek plaka numarasına yöneltilmektedir. Bu uygulama şirketimiz dâhil olmak üzere, Ulusal Ücret Toplama Sistemi’nin kullanıldığı tüm otoyol ve tünellerde aynı biçimde sürdürülmektedir. İHA aracılığıyla kamuoyuna yansıyan ve 57 AR 204 plakalı araç özelinde gündeme getirilen iddialar, daha önce tarafımıza aktarılmamış, 0850 502 71 00 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı'mıza iletilmemiş olup, haberin yayınlanması ile birlikte incelemeye alınmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü üzerinden Türkiye Noterler Birliği sisteminde yapılan sorgulama sonucu 57 AR 204 plakalı araç ile geçiş görüntülerinde tespit edilen araç arasında marka, model farklılıkları olduğu görülmüştür. Aracın, 15 Aralık 2020 tarihinde 2 adet ve 2 Nisan 2021 tarihinde 1 adet olmak üzere toplam 3 adet otoyol geçişi tespit edilmiştir. Tüm bu incelemeler sonucunda habere konu olan 57 AR 204 plakalı araca yönelik ihlalli geçiş işlemleri durdurulmuştur. Bu gibi durumlarla karşılaşan ve plakasının kopyalandığı, plaka üzerinde oynama yapıldığı kanaatinde olan kişilerin konuyu Cumhuriyet Savcılıklarına taşımalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir” denildi.  

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 7
 • muhsin 2 yıl önce Şikayet Et
  kara yolları kafadan ceza yazıyor . nasılsa haberin olmuyor . kat kat faizi ile tahsile kalkıyor .böyle rezillik olmaz.
  Cevapla
 • ertuğrul baloğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  aynı durum benim başımdan da geçti. yss köprüsü ve kuzey çevre yolunu 2 defa geçmiş görünüyorum. lakin ne geçtim ne de köprü ve çevre yolunun gerçeğini gördüm. nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.
  Cevapla
 • Nazım Kırış 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben CİMER'e yazdım. İki defa kurtuldum. Fakat utanmadan tekrar cezalı geçiş yazıyorlar.
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  hiç gitmediğim karadeniz ereglisinden hem kamyonetle iki ceza yedim toplam 2200 tl 3 yil önce. Maaşıma bloke koyulunca haberim olmuştu. yarısını amcak kurtarabilmistim. 1100 tl gitmişti. sistem sistem değil.
  Cevapla
 • mehmet çetin 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu Arkadaş Yanlış İşlemden Kurtulmuş Peki Ya Fahri Müfettişlerin Hırsları, Kişisel Sorunlarından Yazdıkları Cezaları Vatandaş Ne Yapsın Mahkemeye Verse 500 Tl Mahkeme Masrafı Var Cezayı Öderim Geçerim Düşüncesi Var Kanunlar Malesef Vatandaşa Tuzak Kuruyor
  Cevapla
 • Dost 2 yıl önce Şikayet Et
  Haber edilmezse cezayı ödeyecek ne güzel sistem !!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isimden istifa eden Yanıkömeroğlu ile ilgili bomba 'İmamoğlu' yorumu!
Japonya, PKK'yı terör örgütü listesine aldı