Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa anıldı

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa, 108. ölüm yıl dönümünde, doğum yeri Tokat'ta düzenlenen törenle anıldı.

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa anıldı
Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa anıldı
GİRİŞ 05.04.2008 14:39 GÜNCELLEME 05.04.2008 14:39
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gazi Osman Paşa Anıtı önünde düzenlenen törende, çelenk konulduktan sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tokat Belediye Başkan Vekili Sami Dutoğlu yaptığı konuşmada, Gazi Osman Paşa'yı rahmetle andıklarını belirtti.

Konuşmasında, Plevne müdafaasının önemine değinen Dutoğlu, "Gençlerimizin özellikle bu müdafaadan alacağı dersler vardır. Bu nedenle Gazi Osman Paşa sonsuza kadar unutulmayacak bir savaş kahramanı, Plevne de unutulmaz bir savaş destanı olarak hatırlanacaktır" dedi.

Dutoğlu, eşsiz kahraman Gazi Osman Paşa'nın şu anda ülkenin birçok bölgesinde ve özellikle doğduğu yer Tokat'ta caddelere, okullara ismi verilerek kalplerde yaşatıldığını söyledi.

Garnizon Komutanlığından Jandarma Kurmay Yüzbaşı Bahadır Yalçın ise Gazi Osman Paşa'nın askeri kişiliğiyle ilgili bilgi verdi.

Türk Milleti ve Tokat halkının bağrından çıkan Gazi Osman Paşa ile gurur duyduklarını ifade eden Jandarma Kurmay Yüzbaşı Yalçın, Gazi Osman Paşa'nın Türk tarihinin altın sayfalarında yerini aldığı kadar, dünya harp tarihine de damgasını vuran mümtaz şahsiyetlerden olduğunu kaydetti.

Öğrencilerin Gazi Osman Paşa ile ilgili şiirler okuduğu anma programına, Vali Recai Akyel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Zehra Seyfikli, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Objektif Bakış 13 yıl önce Şikayet Et
    GAZİ OSMAN PAŞA\'MIZLA TÜM TOKAT TÜM TÜRKİYE GURUR DUYUYOR !. Bugünlerde Plevne ruhuna ve Gazi Osman Paşa gibi dirayetli liderlere ihtiyacımız var... Her türlü olumsuzluğa rağmen durmak yok! Yola devam !!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş'tan deplasmanda kritik galibiyet!
İlk müşterisi belli oldu! Roketsan’dan Bangladeş’e TEBER İhracatı