Kadın girişimci 53 yaşında küçüklük hayali olan börek dükkanını açtı!

Erzurum'da yaşayan 53 yaşındaki 5 çocuk annesi Gülten Turan küçüklüğünden beri hayali olan börek evini açtı. Kendi işinin patronu olan kadın girişimci siparişlere yetişemiyor.

Kadın girişimci 53 yaşında küçüklük hayali olan börek dükkanını açtı!
Kadın girişimci 53 yaşında küçüklük hayali olan börek dükkanını açtı!
GİRİŞ 27.07.2021 10:54 GÜNCELLEME 27.07.2021 10:55

Börek, baklava, mantı ve tatar böreğini üretimi yaptığını ifade eden kadın girişimci Gülten Turan,  kendi iş yerini 6 aydan beri hizmette olduğunu söyledi. 

Ordu'da trafik borcu ve vergi ödemek istedi! Tüm parasını dolandırıcılara kaptırdıOrdu'da trafik borcu ve vergi ödemek istedi! Tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı
HER ŞEYİ KENDİ İMKANLARIYLA YAPTI


Turan, “Küçüklüğümden kendi iş yerimi açma hayalim vardı.  Kendi imkanlarımla 200 bin TL harcama yaparak araç gereçlerimi temin ederek iş yerimi açtım.   Ben sabah saat 07.30’da dükkânı açıyorum.  Her sabah Bismillah diyerek sağ ayakla içeri gireriz, hamur işlerini hazırlamaya başlarız.  Su böreği,   mantı, baklava, erişte ve tatar böreği çeşitleri yapıyoruz. O gün ne sipariş geldiyse onu çıkartıyoruz.  Buradaki hiçbir ürünümüzde katkı maddesi yok. Evimizde nasıl yapıyorsak burada da aynı şekilde yapıyoruz.   Kadın isterse, çalışırsa yapar.  Gerçekten özverili bir şekilde çalıştığın zaman kazanamayacağımız hiçbir şey yok. Bütün kadınların kendine özgü bir meziyeti vardır.  Önemli olan cesaret edip onu ortaya dökebilmek bir de çalışmak.  Kadınların kendindeki başarıyı görmek çok önemli. Çalışmakla insan yıpratmaz aksine çalışmak insanı ayakta tutar. Kadınlara önerim korkmasınlar, cesaret etsinler. Yeter ki kendilerine güvensinler. En büyük desteği eşim çocuklarım ve gelinimden alıyorum. Erzurum’a böyle bir lezzet kazandırdığım için çok mutluyum” diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Karadeniz manzaralarını övdü: İsviçre Alpleri’ndeyiz sandık
Lozan'ın 101. yılında Yunanistan'ın yeni hamlesi ne oldu?