Çırak olarak girdiği dükkanı 28 yıl sonra satın aldı!

Eskişehir'de 1986 yılında motor rektifiye yapan işyerine henüz 17 yaşındayken çırak olarak giren Ali Aysel 28 yıl sonra 2014 yılında çalıştığı işletmeyi satın aldı. Aysel şimdilerde 12 kişiye istihdam sağlıyor..

Çırak olarak girdiği dükkanı 28 yıl sonra satın aldı!
Çırak olarak girdiği dükkanı 28 yıl sonra satın aldı!
GİRİŞ 26.07.2021 11:56 GÜNCELLEME 26.07.2021 12:01
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Eskişehir Odunpazarı Sanayi Çarşısı’nda motor rektifiye yapan işyerine 1986 yılında 17 yaşındayken çırak olarak giren Ali Aysel, 2014 yılında çalıştığı işletmeyi satın aldı. Çocukken çalıştığı dükkânı satın almayı hayal bile edemediğini söyleyen Aysel, şimdi ise iş yerinde 12 kişiye istihdam sağlıyor. Motor rektifiye işi yapan işletmeye 17 yaşında çırak olarak başlayan Ali Aysel, o tarihten bu yana başka hiçbir işte çalışmadığını söyledi.

Seyyar satıcılıkla başladı, şimdi 350 kişiyi istihdam ediyor!Seyyar satıcılıkla başladı, şimdi 350 kişiyi istihdam ediyor!TEKNOLOJİ İŞÇİ SAYISINI DÜŞÜRDÜ


Teknolojinin çalışan işçi sayısını düşürdüğünden de bahseden Aysel şu şekilde konuştu: “1986’da buraya işe girdim. O tarihten bu zamana kadar başka hiçbir işte çalışmadım. 2014 yılında ise ustalarımdan bu dükkânı satın aldım. Allah’ıma şükür işlerimiz iyi. Bu dükkâna ayak bastığımda hiçbir şeyimiz yoktu. 17 yaşındaydım ve çıraktım. Çalışa çalışa işimize itaat ettik ve başka bir yere gitmedik. Sene 1986’da 35 kişi çalışıyorduk bu dükkânda. Eskiden teknoloji yoktu ve insan gücü vardı. Teknoloji ilerleyince çalışan sayısı 35 kişiden 12’ye düştü.” 

Adana'da öğretmenliği bıraktı, tavşan çiftliği kurdu!Adana'da öğretmenliği bıraktı, tavşan çiftliği kurdu!


ÇIRAK BULMAKTA ZORLANIYOR

Çırak bulmakta güçlük çektiğini belirten Ali Aysel, şimdiki gençlerin masa başı iş istediklerini dile getirdi. Bazı gençlerin üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamadıklarını söyleyen Aysel, “Artık alttan çırak yetişmiyor. Herkes okuyor ve okuduktan sonra iş bulamıyor. Masa başında iş istiyorlar ve ‘elim yağlanmasın’ diyorlar. Öyle bir dünya yok. Elin yağlanabilecek bir iş olabilir, çünkü ekmek yiyeceksin” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • fahri 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun emeğinin karşılığı
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun.Verilen emekler karşılıksız kalmıyormuş demek ki...
  Cevapla
 • emekci 2 yıl önce Şikayet Et
  üniversiteli zaten birak bu isi bu is. yerinde masada bile calismaz be Avrupanin. gencliginde görmedigimi bizde fazlasiyla. görüyorum nereye kadar malum yaradan bilir
  Cevapla
 • Ottomans 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah dogru helal kazananin yanindadir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Galatasaray'dan yılın çalımı! İmza an meselesi
AK Parti'de 3 ayaklı yeni iletişim modeli