Denizli'de mama üretim tesisiyle aylık 35 bin TL tasarruf sağlanıyor

Denizli'de ‘Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ fabrikalarda, otellerde ve evlerde bulunan fazla yemekleri geri dönüşümde kullanarak aylık 4 bin 500 kilogram mama üretiyor. Bu üretim aylık 35 bin lira tasarrufa neden oluyor..

Denizli'de mama üretim tesisiyle aylık 35 bin TL tasarruf sağlanıyor
Denizli'de mama üretim tesisiyle aylık 35 bin TL tasarruf sağlanıyor
GİRİŞ 24.07.2021 15:53 GÜNCELLEME 24.07.2021 16:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Merkezefendi Belediyesi tarafından kazandırılan ‘Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ fabrikalarda, otellerde ve evlerde bulunan fazla yemekleri geri dönüşümde kullanarak aylık 4 bin 500 kilogram mama üretimi sağlıyor.

8 yıl önce kızı için diktiği elbise hayatını değiştirdi! Birçok ülkeye ihracat yapıyor8 yıl önce kızı için diktiği elbise hayatını değiştirdi! Birçok ülkeye ihracat yapıyor
 AYLIK 35 BİN TL TASARRUF SAĞLANIYOR

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve tüm Türkiye’ye örnek olan ‘Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ can dostlar için çalışmaya tüm hızıyla devam ediyor. Sıfır atık ve geri dönüşüm projelerinin desteklenmesi noktasında aylık ortalama 15 bin litre ekmek ile birlikte otellerden, restoranlardan, fabrikalardan ve evlerden sağlanan yemek fazlası, geri dönüşüme dahil edilerek aylık ortalama 4 bin 500 kilogram mama üretimi sağlanıyor. Üretilen bu mamalar günlük 800 ile bin can dosta, 100 gönüllü vatandaş aracılığı ile ulaştırılıyor. Gerçekleştirilen işlemler sayesinde aylık 35 bin TL tasarruf sağlanıyor. Makine parkurunun güçlenmesi ile bu miktarın 100 bin TL olması hedefleniyor. Ayrıca Merkezefendi Belediyesi, üretimini gerçekleştirdiği mama üretim makine parkurunu Türkiye’deki belediyelere temin etme noktasında son aşamada bulunuyor. Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’nde kullanım ömrü tamamlanmış eski mobilya ve paletlerden de kedi, köpek ve kuş yuvalarının yapılması sağlanarak gerekli bölgelere yerleştiriliyor. 
 


TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDUK

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Türkiye’ye örnek olduklarını belirterek, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu anlayışla ilçemize kazandırdığımız ‘Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ ile tüm Türkiye’ye örnek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak her canlıya sahip çıkıyor, her canlıya hizmet ediyoruz. Salgınla birlikte çalışma arkadaşlarımız ve gönüllülerimiz can dostlarımızı aç ve susuz bırakmamak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Bu üretim merkezimizde hem tasarruf sağlıyoruz hem israfı önlüyoruz hem de can dostlarımızın gerek mama gerekse yuva ihtiyacını karşılıyoruz. Merkezefendi ’de ortaya çıkarılan tüm projeler ve hizmetler ile örnek ilçe yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Vedat 2 yıl önce Şikayet Et
    Denizli'de sırf bu işletme aylık sokağa atılan yemeklerden 4.5ton çıkartıyor. Kilolu insanların, fazla kilolardan kurtulmak için harcadığı paralarla dünyada aç insan kalmıyor. Ama sorsan yine onlar aç.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yerlikaya'dan terörle mücadele açıklaması: 49 üst düzey yönetici etkisiz hale getirildi!
İtalya'da Meloni krizi! Meclis'te yumruklar havada uçuştu