Bartın'da 60 yaşındaki Gülizar Camcı 37 yıldır demire şekil veriyor!

Bartın'ın Ulus ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Gülizar Camcı 37 yıldır eşiyle birlikte soğuk demir atölyesinde demire şekil veriyor. 5 çocuğunu bu meslekle büyütüp okutan Camcı 'nefesim yettiğince soğuk demir işçiliğini sürdüreceğim' dedi..

Bartın'da 60 yaşındaki Gülizar Camcı 37 yıldır demire şekil veriyor!
Bartın'da 60 yaşındaki Gülizar Camcı 37 yıldır demire şekil veriyor!
GİRİŞ 23.07.2021 12:54 GÜNCELLEME 23.07.2021 17:12
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kumluca beldesinde 1983 yılında Ramazan Camcı ile evlenen Gülizar Camcı, bir yıl sonra evinin altındaki soğuk demir atölyesinde çalışan eşine yardım etmeye başladı. Demire örste şekil veren Camcı, zamanla kendisini geliştirerek kaynak yapmaya başladı. Balta, keser, tırmık yapan Camcı, 2010 yılında kalfalık belgesini aldı. 4’ü kız 5 çocuğu olan Camcı, 2014 yılında ahilik belgesini aldı. Atölyede eşinin ısıttığı demire balyozla vurarak, şekil veren Gülizar Camcı’nın gayreti ve gücü takdir topluyor.

Buradan bir şey olmaz dedikleri araziyi ekti! 2 milyon kazanç bekliyorBuradan bir şey olmaz dedikleri araziyi ekti! 2 milyon kazanç bekliyor

ÇOCUKLARIMI DEMİR DÖVEREK OKUTTUM

Eğitime çok değer verdiğini söyleyen Gülizar Camcı, “Evlendikten sonra evimizin alt katındaki atölyede eşime yardım etmeye başladım. 2010 yılında kalfalık belgemi aldım. Okulda öğretmenlerimiz beni çok takdir etti. Eskiden 'kadın çalışır mı' diye çok tepki görmüştüm ama ben aldırış etmeden önüme baktım. Eğer ömrüm yeterse, sağlığım elverirse sonuna kadar çalışacağım. Çocuklarımı üniversitede, burada alın teriyle demir döverek okuttum. Ben ilkokul mezunuyum ama eğitim konusunda çok hassasım, 5 çocuğumu üniversitede okuttum. 2014 yılında ahilik ödülüne layık görüldüm. Aldığım ödül sonrasında çok mutlu oldum. Ben herkese örnek olduğumu düşünüyorum” diye konuştu.

EŞİMİN DESTEĞİNDEN ÇOK MUTLU OLUYORUM

Demir işçiliğini baba mesleği olarak sürdürdüğünü söyleyen Ramazan Camcı, “Eşim Gülizar ile evlendikten sonra, eşim bağ bahçenin yanı sıra bana demir işinde de yardımcı olmaya başladı. O günden bu yana beraber çalışıyoruz. Görenler ilk zamanlarda bana çok tepki gösterdiler ama biz yılmadık, devam ettik çalışmaya, şimdi de imrenerek bakıyorlar. Eşimin bana kol kanat olmasından, destek olmasından dolayı çok mutlu oluyorum” dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • M. Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah....
  Cevapla
 • qwerty 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten takdire şayan. Şimdiki gençlerin evden çıkmadığını düşünürsek, bu anamıza altın madalya
  Cevapla
 • Tuvanger 2 yıl önce Şikayet Et
  Takdire şayan. Alınteri ve helal kazanç.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Süleymancıları deşifre eden çağrı! Görmez'e itiraf ettiğin gibi...
EURO 2024'e damga vuran yıldızları seçtiler! Türkiye'den de 2 isim var