Tabelayı gören tarlaya koşuyor! Muhtarın inanılmaz başarısı

Bursa'nın en genç muhtarı Emre Oruç Harmancık ilçesi İshaklar Köyü'nün muhtarlığını yapıyor. Oruç tarlaya diktiği meyve ve sebzeleri herkese bedava veriyor. Muhtar tarlasına 'Burada her şey bedava' yazısı astı.

Tabelayı gören tarlaya koşuyor! Muhtarın inanılmaz başarısı
Tabelayı gören tarlaya koşuyor! Muhtarın inanılmaz başarısı
GİRİŞ 23.07.2021 14:42 GÜNCELLEME 23.07.2021 14:42
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Harmancık ilçesinin İshaklar köyünün muhtarı Emre Oruç, Bursa'nın en genç muhtarı. Genç muhtar köyüne hizmet etmek için var gücüyle çalışıyor. Köyüne çok sayıda hizmet götüren genç muhtar, köyünden gelip geçen vatandaşlara da hizmet vermeye başladı. Köyde bulunan tarlasına çok sayıda meyve ve sebze dikti. Tarlaya diktiği bu meyveleri herkese bedava olarak veriyor. Muhtar, tarlasına, "Burada her şey bedava yazısı" astı. Yoldan geçen misafir ve köylüler tarlaya girerek muhtarın ekip büyüttüğü meyve ve sebzelerden istedikleri kadar yiyebiliyor. Vatandaşlar, meyve ağaçlarından istedikleri gibi meyve kopartıp afiyetle yiyip para ödemeden yollarına devam ediyor.

Babası istemedi, annesi gizli gizli spora gönderdi! Milli atletin inanılmaz başarısıBabası istemedi, annesi gizli gizli spora gönderdi! Milli atletin inanılmaz başarısı22 YAŞINDA MUHTAR SEÇİLDİ

Bursa'nın en genç muhtarlarından biri olduğunu ifade eden Emre Oruç, "22 yaşında muhtar seçildim. 2,5 yıldır muhtarlık yapıyorum. Köyümüze elimizden geldiğince hizmet yapıyoruz. Köyün olan tarlayı bu yıl ben ektim. Çeşitli meyveler ve sebzeler yetiştirdiğim bu tarlayı herkese ücretsiz olarak açtım. Bu tarlada yetiştirdiğim meyve ve sebzeleri herkes ücretsiz yiyebilir. Yoldan geçen vatandaşlar yazıyı görüp tarlaya girerek ücretsiz meyve ve sebze yiyor. Bize hayır dua etmeleri kâfi. Bu hizmet ben muhtar olduğum müddetçe devam edecek" dedi.HİZMETİ YAPANDAN ALLAH RAZI OLSUN

Tarlaya girip meyve ve sebze toplayan vatandaşlar, "Buradan geçiyorduk. Bedava yazısını gördük, tarlaya girip meyve ve sebze topladık. Hiç para vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bu hizmeti yapan muhtardan Allan razı olsun" şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • emekli 2 yıl önce Şikayet Et
  İşte böyle gençlerde var,bravo.Nacizane tavsiyem bol meyve ağacı dikmeniz.Evladiyelik olur.
  Cevapla
 • derbeder 2 yıl önce Şikayet Et
  yahu ne beleşçi milletiz. umarım hepsini degil, ihtiyacın kadarını almışındır.
  Cevapla
 • muhammet gündoğdu 2 yıl önce Şikayet Et
  güzel bir davranış tebrik ediyorum
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah Te'âlâ razı olsun
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah Kabul Etsin.Maaşallah...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye-İtalya ev sahipliğini riske sokacak gelişme!
Dünyanın en iyi turizm köyleri listesi! Türkiye'den de bir köy listeye girdi...