Eşini 14 yıl boyunca öğretmen sanıyordu! Acı gerçeği Türkiye'de öğrendi

1990 yılında ABD'ye giden Fazıl Y. burada tanıştığı ve 2007 yılında evlendiği Melody A.'yı 14 yıl boyunca öğretmen sandı. Fazıl Y. acı gerçeği kadın ve kızlarıyla yerleştiği Türkiye'de öğrendi. Eşinin ve kızlarının gönderilmelerini istedi.

Eşini 14 yıl boyunca öğretmen sanıyordu! Acı gerçeği Türkiye'de öğrendi
Eşini 14 yıl boyunca öğretmen sanıyordu! Acı gerçeği Türkiye'de öğrendi
GİRİŞ 30.09.2021 16:42 GÜNCELLEME 30.09.2021 16:43
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

1990'da ABD'ye giden Fazıl Y., burada tanıştığı Melody A. ile 2007'de evlendi. Kadının iki kızıyla birlikte ailece Türkiye yerleşen Fazıl Y., öğretmenlik diploması sahibi olduğunu bildiği karısının özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak işe başlamasını sağladı. Ancak okuldan gelen bir telefonla dünyası başına yıkıldı. Diplomanın sahte olduğunu öğrenen adam, karısının itirafıyla da karşı karşıya kalınca soluğu adliyede aldı. Boşanma davası açan Fazıl A., sahtecilik ihbarında da bulunduğu eşinin ve kızlarının Türk vatandaşı olmadıklarını, ülkelerine geri gönderilmelerini istedi.

Google Translate ile başlayan evliliği yüzünden hayatı kabusa döndüGoogle Translate ile başlayan evliliği yüzünden hayatı kabusa döndü


DİPLOMASI SAHTE ÇIKTI

50 yaşındaki Fazıl Y., 1990 yılında çalışmak için Amerika'ya gitti. 2000'li yıllara kadar Amerika'da ikamet eden Fazıl Y., o dönemde iki kızı olan Melody A. isimli kadınla tanıştı. İkili arasındaki arkadaşlık kısa sürede evliliğe dönüştü ve çift 2007 yılında nikah masasına oturdu. 2015 yılına kadar yurt dışına yaşayan ikili ikamet izinlerinin bitmesi nedeniyle Türkiye'ye dönüş yaptı. Burada bir şirket kurarak çalışmaya başlayan Fazıl Y. eşinin öğretmen olduğunu bildiği için, eşine buradaki okullarda öğretmenlik yapabileceğini söyledi. Bir süre bu fikre sıcak bakmayan genç kadın yıllar sonra eşine çalışmak istediğini söyledi. Yurt dışından mezun olduğunu gösteren diplomayı özel okullara sunan kadın, İngilizce öğretmenliği yapmak için bir kurumla anlaştı. Pandemi nedeniyle eğitim online yapılıyordu. Geçtiğimiz yıl çalıştığı kurum tarafından Melody A.'ya diplomanın sahte olduğu söylendi ve iddiaya göre bu durumu eşinden gizleyen Melody A. sahte diplomayı sunduğu başka bir özel okulda çalışmaya devam etti.

14 YILLIK EŞİ KANDIRDI

Birgün Fazıl Y.'nin telefonu çaldı. Eşinin ayrıldığı okul yönetimi tarafından aranan iş insanına eşinin diplomasının sahte olduğu söyledi. Duydukları karşısında şoke olan Fazıl A., evrakların tercüme edildikten sonra noterlikçe tasdik edildiğini söylese de, Amerika'daki özel bir okula ait olarak düzenlenen diploma gerçek değildi. Eşiyle bu durumu konuşmak isteyen Fazıl A., 14 yıl boyunca eşinin kendisini kandırdığını öğrendi. Çünkü Melody A. gerçeği itiraf ederek öğretmen olmadığını söyledi. Bunun üzerine İstanbul Aile Mahkemesine başvurarak boşanma davası açan Fazıl A., eşi tarafından 14 yıl boyunca kandırıldığını, maddi ve manevi olarak zarara uğradığını belirtti.

EŞİMİ ÜLKESİNE GÖNDERİN

Fazıl A., boşanma davası devam ederken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde, eşinin ve üvey kızlarının Türk vatandaşlığı olmadığını, Türkiye'de kaçak olarak oturduğunu söyleyerek Melody A.'nın ve kızlarının İl Göç İdaresi tarafından ülkesine geri gönderilmesinin sağlanmasını talep etti. Sahte evrakları özel kurumlara sunarak öğretmenlik yapan Melody A.'nın sahtecilik suçunu da işlediğini ileri süren Fazıl A.'nın ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Kafa sık 1 ay önce Şikayet Et
  Millet evlenirken diploma sorar mı?Ayıp be , yakışır mı.Yuh..yuh
  Cevapla
 • Emine Şen 1 ay önce Şikayet Et
  Fazıl Bey çok çok haklı.Tebrik ediyorum.
  Cevapla
 • Emine Şen 1 ay önce Şikayet Et
  Fazıl Bey çok haklı.Su testisi su yolunda kırılır.Yalan üstüne YUVA kurulmaz.Tebrikler.
  Cevapla
 • Seda 1 ay önce Şikayet Et
  Hatasız kul olmaz Emine hanım. Bunun altında başka bir neden var. Eşini gönderiyor, kızlarını niye gönderiyor??? Yüce Yaradandan af dilemeden önce biz ne kadar affedebiliyoruz bunu sormalıyız kendimize!!
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bir diploma nelere kadir görüyor musunuz
  Cevapla
 • Namyelüs 2 ay önce Şikayet Et
  14 yıl boyunca eşinin kaçak olarak ikamet etmesine(kendi ifadesi) yataklık ettiği için Fazıl Y. hakkında da dava açılmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası'ndan son dakika döviz kuru açıklaması: Müdahale ediliyor
İmamoğlu bu projeye de çöktü! Balat'ta restorasyon karmaşası