Rize'deki bu tabela görenleri şaşırtıyor: Mahalle sakinlerinin ısrarıyla takıldı

Rize'de tek şeritli yol nedeniyle sürekli sorun yaşanan Ardeşen ilçesine bağlı Çiftekavak Mahallesi'nde alternatif yol için tabela yapıldı. Mahalle sakinlerinin ısrarı üzerine yola asılan 'Mahallenin devamı' tabelası görenleri güldürüyor

Rize'deki bu tabela görenleri şaşırtıyor: Mahalle sakinlerinin ısrarıyla takıldı
Rize'deki bu tabela görenleri şaşırtıyor: Mahalle sakinlerinin ısrarıyla takıldı
GİRİŞ 23.11.2021 17:45 GÜNCELLEME 23.11.2021 17:46
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Tek şeritli yol nedeniyle sürekli sorun yaşanan Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Çiftekavak mahallesinde alternatif bir yol yapıldı. Yeni yola rağmen vatandaşlar yine eski yoldan gitmeye devam edince yolun sıkışmasından rahatsız olan mahalleli bu kez farklı bir yol aramaya başladı. Çözümü ortaya yeni bir yöntem ile yolu göstermekte bulduklarını dile getiren mahallenin muhtarı Varol Akay böylelikle oraya ‘Mahallenin devamı’ yazılı tabelanın çıktığını ifade etti. 

Torununu okutmak için kahvehane işleten kadına büyük destek!Torununu okutmak için kahvehane işleten kadına büyük destek!
GÖRENLERİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

Görenlerin dikkatini çeken tabela hakkında konuşan mahalle muhtarı Varol Akay yeni yol yapılınca vatandaşların sürekli yanlış yol girdiğini ve bu sıkışıklığı gidermek için bir de tabela asma ihtiyacı duyduklarını dile getirdi. Akay "Burası daha önceden tek şeritti. Sonradan buraya yeni bir yol açtık. Vatandaş hep eski yoldan gidiyordu. Eski yolda birikim oluyordu, sıkıntı yaşıyorduk. Bu sıkıntıyı çözmek için buraya bir tabela asmaya karar verdik. Tabelayı astıktan sonra rahatladık biraz. Komşular devamlı beni arıyorlardı, büyük sıkıntılar yaşadım. Gelen giden arabalar birikip yoğunluk oluyordu çok. Ne yapacağız diye çare aradık sonucunda bu tabelayı asmaya karar verdik” dedi. Tabelanın asılmasının ardından vatandaşlarında yolun da rahatladığını dile getiren Akay “Tabelayı astıktan sonra vatandaş da rahatladı. Arada ufak tefek sıkıntılar yaşıyoruz ama eskisi gibi büyük sıkıntılar olmuyor. Bu zamana kadar bir kazaya sebep olmadı. Yeni yol 800 metre daha çıkıyor yol eski yol artık müstakil bir yol oldu. 50-100 mesafede. Vatandaşlar teşekkür etti" ifadelerini kulandı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
çiftekavak
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir tane yol kapalı ve bir tane de yön levhası koymak yerine kendi kafalarına göre takılmışlar mı? Ne çektik bu kafalardan.
  Cevapla
 • işte öyle 1 hafta önce Şikayet Et
  aga eğer o köyde oturmuyorsan, o yolda sıkışıp kalmıyorsan bence maydanoz olma. o insanlar bununla mutlu olmayı, sorunu çözmeyi biliyorlarsa; sus... sen kendine, ailene, çevrene, ülkene ve insanlığa faydalı olmaya çalış. eleştirmek kolaydır. maharet iş yapabilmekte, yoksa senin gibi boş konuşan çooooooooook.
  Cevapla
 • rizeli 1 hafta önce Şikayet Et
  deme ya
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dinamit yüklü bir konteyner denize düştü! Gemilere uyarı yapıldı
Mardin'de polise alçak tuzak! Arabasının altına patlayıcı yerleştirdiler