Gümüşhane'de itfaiyeciler yanmayan Kuran-ı Kerim'leri cam kutuda saklıyorlar

Gümüşhane'de meydana gelen ev yangınlarından neredeyse hiç hasar almadan çıkarılan Kuran-ı Kerimleri Gümüşhane Belediyesi İtfaiye Amirliği özenle saklıyor. Bu Kuran-ı Kerim'ler itfaiye personeli tarafından cam kutuda sergileniyor

Gümüşhane'de itfaiyeciler yanmayan Kuran-ı Kerim'leri cam kutuda saklıyorlar
Gümüşhane'de itfaiyeciler yanmayan Kuran-ı Kerim'leri cam kutuda saklıyorlar
GİRİŞ 22.01.2022 09:25 GÜNCELLEME 22.01.2022 11:06
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Kuran-ı Kerim’leri bizzat alevlerin içerisinden çıkaran 24 yıllık itfaiye eri Hanefi Ay, yangına müdahale için girdiği evlerde kitaplıkta bulunan bütün kitapların yandığını fakat Kuran-ı Kerim’lere hiçbir zarar gelmediğini ifade etti.İtfaiye eri Ay, buna benzer olaylarla ilgili haberleri duyduğunu fakat karşılaşınca durumun ciddiyetini anladığını dile getirdi.

Kuran-ı Kerim'i hatmettikten sonra hangi dua okunur? Hatim duası Arapça, Türkçe okunuşu ve anlamı...Kuran-ı Kerim'i hatmettikten sonra hangi dua okunur? Hatim duası Arapça, Türkçe okunuşu ve anlamı...

KİTAPLARIN HEPSİ YANDI AMA ONA HİÇBİR ŞEY OLMADI

Müdahale ettiği bir yangında kitaplık üzerinde bulunan bütün kitapların yandığını gören fakat Kuran-ı Kerim’e hiçbir zarar gelmediğine şahit olan Ay, “Bir tanesi tam yangının içerisindeydi. Biz yangının içerisine girdiğimizde kapalı bir oda vardı ben oraya girdim, diğer arkadaşlarım farklı odalardaydı. Tam yangının içerisindeydi Kuran-ı Kerim, tabi ben yangını söndürmek için gerekli müdahaleyi yaptım bir baktım sadece kapağında hasar vardı içi hiç hasar görmemişti. O raflarda bulunan diğer kitapların hepsi yandı ama ona hiçbir şey olmadı. Bir başka yangında da bir eve gittik, vestiyer yanıyor hemen yanında da kitaplık var. Ben yine yangına müdahale için içeri girdim, kitaplıktaki diğer kitaplar yanmışken Kuran-ı Kerim’e yine aynı şekilde hiçbir şey olmamıştı. İster istemez manevi olarak bir şeyler hissediyorsun, düşünüyor insan. Başka yerlerde de duyuyorduk bunu ama karşılaşınca işin ciddiyetini anlıyorsun” dedi. 


 
İLAHİ EMİR VE TECELLİ SÖZ KONUSU BURADA

Söz konusu Kuran-ı Kerim’lerin İtfaiye Amirliği binasında özenle saklandığını belirten Gümüşhane Belediyesi İtfaiye Müdürü Nusret Aslan ise “Biz inançlı insanlarız. Dolayısıyla her sabah işe başlarken ettiğimiz duanın içerisinde deriz ki, ‘Pirimiz İbrahim peygamberi yanmaktan koruduğun ilahi emrin sırrına bizleri mazhar eyle.’ Dolayısıyla ilahi bir emir ve tecelli söz konusu burada. Sonuç olarak kitaptır yanması gerekiyor normal şartlarda, fakat ne hikmetse yanmıyor. Buna defalarca şahit olduk. Aldıklarımızı da Gümüşhane Belediyesi İtfaiye Amirliği binamızda özel olarak saklıyoruz. Bu bizim bir değerimiz ve kutsalımız buna sahip çıkmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Müsafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Abi kutuyu yukarıdan tut!
  Cevapla
 • Oku 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH'ın sözüdür o, ve cenabı hak sözünü tutar. Verdikleri özel ilgiyi ALLAH kabul etsin, güzel insanlar.
  Cevapla
 • grsun 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah büyük tur
  Cevapla
 • haber7 2 yıl önce Şikayet Et
  helal size aslan parcalari
  Cevapla
 • Adnan 2 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah Hz İbrahim duası da çok manidar olmuş...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tüm dünya ayaklandı! Bir ülkeden daha flaş İsrail adımı
Kılıçdaroğlu cephesinden Özgür Özel ve İmamoğlu'na zehir zemberek sözler