8 torun 4 çocuk sahibi çift 38 yıl sonra yeniden gelin ve damat oldu

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan 8 çocuk 4 torun sahibi 38 yıllık evli çift 55 yaşındaki Ayşe Doğan ve 57 yaşındaki Bayram Doğan yeniden gelinlik ve damatlık giyerek yıllar önce yapamadıkları bu anların heyecanını yaşadı.

8 torun 4 çocuk sahibi çift 38 yıl sonra yeniden gelin ve damat oldu
8 torun 4 çocuk sahibi çift 38 yıl sonra yeniden gelin ve damat oldu
GİRİŞ 20.02.2022 16:42 GÜNCELLEME 20.02.2022 16:44
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Gebze'de yaşayan 55 yaşındaki Ayşe Doğan ile 57 yaşındaki Bayram Doğan, birlikte 38 yılı devirdi. Geçen bu uzun yıllar sonrasında çift, 4 çocuk ve 8 torun sahibi oldu. Çocukları, Doğan çiftine 38. evlilik yıldönümünde unutamayacakları bir sürpriz yaptı. Evlendikleri zaman maddi imkanlar yüzünden istedikleri gelinlik ve damatlığı giyemeyen çift, çocukları sayesinde ilk günkü heyecanlarını yaşadı. Anne Ayşe Doğan yıllar sonra gelinlik giydi, gelin hazırlığı için kuaföre gitti. Baba Bayram Doğan ise damatlık giyerek, gelin arabası süsledi. Yıllar önce yapamadıkları bu anların heyecanını yaşayan çiftin mutluluğu gözlerinden okundu. Bayram Doğan, gelin arabasıyla gelip kuaförde hazırlanan gelini aldı. Torunları ve çocukları kuaförden el ele çıkan çifti dakikalarca alkışladı. Birbirlerinin ellerini hiç bırakmayan çift, evlerine düğün konvoyu yaparak gitti. Daha sonra ise çift bir fotoğraf stüdyosuna giderek bu anları ölümsüzleştirdi. 

ÇOCUKLARIMI EVLENDİRDİM İÇİMDE KALDI

Sürpriz karşısında duygu dolu anlar yaşayan Ayşe Doğan, "Çok güzel bir duygu, çok mutluyum. İstiyordum zaten, sağ olsunlar onlar da bundan etkilenerek böyle güzel bir sürpriz yapmışlar. Evlenirken gelinlik giymiştim ama yine de istediğim bir gelinlik giymek içimde kalan ukdeydi. Çocuklarımı evlendirdim, 3 tane gelin aldım. İsteğim vardı, hep çocuklarıma söylüyordum. Onlar da sağ olsun, Allah razı olsun bu isteğimi beyinlerine kazımışlar. 38. yıldönümümüz oluyor, böyle güzel bir sürpriz yaptılar. İlk kez gelinlik giyiyormuşum gibi hissettim kendimi. Herkes mutlu olsun, evlilikler yıkılmasın. Güzel devam ettirsinler, güzel geçinsinler, güzel anlaşsınlar. Birbirlerini anlamaya çalışsınlar. Olmazına değil, oluruna gitsinler isterim. Bu şekilde her şey yoluna girecektir" dedi.

İLK GÜNDE SIKILIYORDUM ŞU ANDA DA SIKILIYORUM

Çocuklarının desteğiyle o günleri yeniden yaşadığını dile getiren baba Bayram Doğan ise, "Güzel bir duygu. Çocuklara teşekkür ederim. Böyle bir şey düşünmüşler. Ben de bugün çok mutlu oldum. 4 çocuğum var, 8 tane torunum var. Allah hepsinin ömrünü uzun etsin. Allah herkese nasip etsin. Bazı şeyler karşılıklı anlaşarak bir şekilde yürüyor.  Önemli olan karşılıklı anlaşmak. İlk gün de sıkılıyordum, şu anda da sıkılıyorum. İlk günde de stres vardı, şu anda da stres var. Aşağı yukarı aynı. Bugün çok mutlu bir gün oldu benim için. Allah herkese nasip etsin. İmkan çerçevesinde çocuklarımızın da desteğiyle o günleri yeniden yaşadık" diye konuştu. 
  
FOTOĞRAFLARINI GÖRDÜK AMA CANLI DAHA DUYGU VERİCİ

Anne ve babasının evlilik yıldönümü olduğu için böyle özel bir sürpriz yapmak istediklerini kaydeden çiftin en büyük oğulları 38 yaşındaki Ahmet Doğan da, "Açıkçası biz de heyecanlıyız. Herkese nasip olacak bir şey değil. Böyle bir sürpriz yaparak o heyecanı yaşamak istedik. Annemizin, babamızın gelinlikle ve damatlıkla fotoğraflarını gördük ama böyle canlı canlı görmek daha bir duygu verici. Herkesin böyle bir şey yapmasını isterim. Annesini, babasını gelinlik ve damatlıkla görmesini isterim. Şakayla karışık bir şey atıldı ortaya. Biz de 'Neden olmasın?' dedik. Sonuçta çok yaşlı değiller. O yüzden 'Olsun, o heyecanlarını yaşayalım' dedik. Macera gibi bir şey olsun istedik. Kardeşlerim de gayet olumlu karşıladı" şeklinde konuştu.  
   
ONLAR NE KADAR MUTLU OLURSA BİZ DE O KADAR MUTLU OLURUZ

Annesinin hayalinin gerçek olduğunu belirten Ahmet Doğan, "Annem her zaman söylüyordu, ‘Oğlum ben yapamadım, siz eşlerinize yapın, bizim zamanımızda maddi olarak elimizde pek imkan yoktu, ne düğün salonunda yapabildik ne başka bir yerde' diye hep içinde bir ukde vardı, yarım kalmıştı. Ne kadar dışarıya vurmasa da içinde bir ukdesi vardı. İsterdik ki daha iyi olsun ama bu şekilde oldu. O da yeni evleniyormuş gibi çok mutlu. Onun mutluluğunu görünce biz de çok mutlu oluyoruz.  Sonuçta annemiz, babamız. Onlar ne kadar mutlu olursa biz de o kadar mutlu oluruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 21
 • Recep 2 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah çok güzel bir aile tablosu tebrik ederim kendilerini böyle mutlu insanların olduğunu bilmek çok güzel
  Cevapla
 • Bahattin 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah mutluluğunuzu daim etsin Allah uzun ömürler versin
  Cevapla
 • recep usta 2 yıl önce Şikayet Et
  Çocukları kız torunları kız hiç erkek çocuk olmamış Allah'ın hikmeti işte
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  Recep usta Allah bunun ile alakalı bir sürü ayet göndermiş çocuklarınız arasında kız erkek ayrımı yapmayın diye sen nasıl insansın böyle
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok üzücü bir durum değil mi Hiç erkek çocuğu olmamış soyu kuruyacak Ayıp lan yaptığın yorum
  Cevapla
 • Bahattin 2 yıl önce Şikayet Et
  3 erkek 1 kız çocuğu var 7 kız 1 erkek torunu var
  Cevapla
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Muradi gozun de kalmamis cok guzel
  Cevapla
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Geclikte giyemedi gelinlihi giymis muradi gozunde kalmamis cok guzel
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Seyhan Baraj Gölü'ne uçan ailenin kaza görüntüleri ortaya çıktı
Gençlerin kaç yaşına kadar aileleriyle yaşadığı belli oldu