26 yaşındaki çekici operatörü Hatice'yi görenler gözlerine inanamıyor

Ataşehir'de Yediemin Otoparkı'nda çekici operatörü olarak görev yapan 26 yaşındaki Hatice Dervişoğlu 'mesleğin kadını erkeği olmaz' diyerek 6 yıldır hasarlı araçları çekerek işini yapıyor. Dervişoğlu'nu görenler gözlerine inanamıyor

GİRİŞ 08.03.2022 16:10 GÜNCELLEME 08.03.2022 16:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ataşehir’de Yediemin Otoparkı’nda çalışan 26 yaşındaki Hatice Dervişoğlu, 6 yıl önce büyük araçlara duyduğu ilgi ve ailesinin desteği ile “Mesleğin kadını, erkeği olmaz” diyerek çekici operatörü olarak çalışmaya başladı. Dervişoğlu, ojeli tırnakları, topuklu ayakkabılarıyla işi gereği İstanbul’un caddelerinde ve sokaklarında hasarlı araçları çekiyor. Dervişoğlu’nu görenler önce şoke oluyor, sonra tebrik ediyor. Mesleğini severek yapan Hatice Dervişoğlu, kadınlara örnek oluyor.

Antalya'da yüksek lisans yapan 27 yaşındaki Kübra pandemide iş bulamadı, taksici olduAntalya'da yüksek lisans yapan 27 yaşındaki Kübra pandemide iş bulamadı, taksici oldu

KADININ YAPAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR

Konu hakkında konuşan Hatice Dervişoğlu, “Çok mutluyum. Yaptığım meslekle de gurur duyuyorum.  Kadının yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Sözümün her zaman arkasındayım. Kadının yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Güç olarak da artık her şey cihazlarla zaten yapılıyor. Ben inanıyorum kadın her şeyi başarabilir. Hiçbir mesleğin kadını veya erkeği yoktur” dedi. 


 
ERKEKLER YAPIYOR, BENDE YAPABİLİRİM

Dervişoğlu devamında, “Mesleğe Yediemin Otopark’ında büyük araçlara karşı olan ilgimden dolayı başladım. Baktım, erkekler yapıyor, “Ben de yapabilirim” dedim. Ailem ve çevremden çok güzel tepkiler aldım. Ondan sonra iş yerindeki iş arkadaşlarım ve memur arkadaşlarım beni çok destekliyor. Birçok operatör arkadaşımız var. Aralarında tek kadın operatör benim.  Onlar da benimle çok gurur duyduklarını ve mutlu olduklarını söylüyor. Gittiğim olaylarda çok güzel tepkiler alıyorum, gergin ortam bir anda duruluyor. Yol üzerinde acil gitmem gerektiği durumlar oluyor.  Sinyal veriyorum, sirenlerimi yakıyorum. Herkes trafikte de öncelik tanıyor. Buradan bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Daha güzel günlerimiz için bence herkes bir şey yapmalı. Ben çekici kullanıyorum” ifadelerini kullandı. 


 
İLK DEFA ÇEKİCİ KADIN GÖRDÜM

Vatandaşlardan Rafık Cengiz, “İlk defa çekici kadın gördüm. Kendisiyle gurur duydum. Mesleğin cinsiyeti olmadığını bize kanıtladı. Kendisini tebrik ediyoruz, Gurur duyuyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • sevgi 8 ay önce Şikayet Et
    bugün dünya kadınlar günü. abartmayalım. "kadının yapamayacağı iş yoktur" deyip şoförlük vb işleri göstermekle olmuyor. romanyada fabrikada torna, taşlama, kaynak gibi ağır işleri yapıyorlar. bunların nesi kadın. kadın yerini bilsin. erkek işi yapmak kadını erkeksileştiriyor. bunu fark edelim.
    Cevapla
  • vatan evladı 8 ay önce Şikayet Et
    benim kapyonda yarı yolda kaldı benimkinide çeker misiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İşverenler asgari ücret için ilk kez rakam verdi: Bu rakamın üstünü ödeyemeyiz
İran'da tarihi anlar! Böyle takip ettiler