Sadakataşı’ndan Uganda’ya eğitim kompleksi! 3 bin kişi yararlanacak

Sadakataşı Derneği, Uganda’nın Kawungera bölgesinde projelendirdiği Resul Bayram ve Sare Sultan Eğitim Kompleksinin açılışını gerçekleştirdi. Projeden bölgede yaşayan 3 bin kişi istifade edecek.

Sadakataşı’ndan Uganda’ya eğitim kompleksi! 3 bin kişi yararlanacak
Sadakataşı’ndan Uganda’ya eğitim kompleksi! 3 bin kişi yararlanacak
GİRİŞ 23.07.2022 12:51 GÜNCELLEME 23.07.2022 12:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Uganda’da bulunan Sadakataşı ekibi cami, okul, imam evi ve şadırvandan oluşan Resul Bayram ve Sare Sultan Eğitim Kompleksinin açılışını bölge halkının katılımıyla gerçekleştirdi.  

Sadakataşı’ndan Uganda’ya eğitim kompleksi

400 KİŞİLİK CAMİ 

Bölge halkının ibadethane ihtiyacının karşılanması için kompleks içerisinde 250 metrekare alan üzerine modern bir cami inşa edildi. 400 kişinin birlikte ibadet edebileceği camiden bölgede yaşayan yaklaşık 3 bin kişi istifade edecek. Camide görev alacak imamın ailesi ile birlikte yaşayacağı bir evde kompleks içerisinde inşa edildi. Bölgenin en önemli sorunlarından olan içilebilir temiz su ihtiyacı için dernek tarafından derin su kuyusu açılışı gerçekleştirildi. Proje kapsamında 5 kişilik şadırvan ve lavabo inşa edildi.  

Projeden bölgede yaşayan 3 bin kişi istifade edecek

150 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK 

Eğitim kompleksinde yer alan okul, 200 metrekare alan üzerine projelendirildi. 3 derslik ve öğretmenler odasının bulunduğu okulda öğrencilere ülke müfredatı ve dini eğitim verilecek. Okulda toplamda 150 öğrenci eğitim görecek. 

Resul Bayram ve Sare Sultan Eğitim Kompleksinin açılışı gerçekleşti

"KALICI ESERLER İNŞA EDİYORUZ"

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada, ‘‘Sadakataşı olarak eğitim ve ibadet alanında yoksul coğrafyalara kurulduğumuz tarihten itibaren kalıcı eserler inşa ediyoruz. Bugünde Uganda’da önemli bir eserin açılışını gerçekleştiriyoruz. Eğitim kompleksinde 150 öğrenci ülke ve dini müfredat içeren eğitim görecek. Bölgede yaşayan 3 bin civarında insan camiden istifade edebilecek. Yardımların buraya ulaşmasında katkısı bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı. 

Toplamda 150 öğrenci eğitim görecek

Asel Sema Uğurlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Asel Sema Uğurlu
YORUMLAR 1
  • Evet 1 hafta önce Şikayet Et
    Allah razı olsun hayırlı olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca müjdeyi verdi: Önümüzdeki günlerde, sözleşmeli kadro yaygınlaştırılacak
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'diktatör' tepkisi: Makama saygısızlık!