Onları da böyle kandırmış! Sahte doktorun annesi konuştu: O güne kadar bilmiyorduk!

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 ay sahte doktorluk yapan Ayşe Özkiraz’la ilgili konuşan anne Ayşe Özkiraz önemli bilgiler paylaştı.

Onları da böyle kandırmış! Sahte doktorun annesi konuştu: O güne kadar bilmiyorduk!
Onları da böyle kandırmış! Sahte doktorun annesi konuştu: O güne kadar bilmiyorduk!
GİRİŞ 29.11.2022 09:17 GÜNCELLEME 29.11.2022 09:24
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Özkiraz'ın annesi Semra Arslan,  kızının sahtekar olduğunu yeni öğrendiğini söyledi. Ayşe Özkiraz, annesi de hastaneye götürüp doktorlarla tanıştırmış. Çocukluğundan itibaren doktor olmak istediğini söyleyen Özkiraz, annesine sık sık "Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım" demiş.

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 aydır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz’ın lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıktı. 

Kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından soruşturma devam ediyor.

"ANNE 'BEN ÇAPA'YI TUTTURMUŞUM' DEDİ"

Sahte doktor Özkiraz'ın annesi Semra Arslan ATV'ye yaptığı açıklamalarda kendisinin de ilk defa öğrendiğini ifade ederek, "Ben büyüyünce doktor olacağım derdi. 'Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım' derdi. Doğru söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları nasıl çıkarttı? Ben arıyorum, arkadaşları ile Çapa'da yemek yiyor. O güne kadar bilmiyorduk" dedi. 

Bir sabah 'Anne ben ÇAPA'yı tutturmuşum' diyerek geldiğini belirten anne, "Gece saat 23.00'da tutuklandı denildi. Maaş almış olsaydı, paraya heves etti derdim. Ama bu da yok. Bir sabah bağırarak uyandı. Korktum. Ne oldu dedim. Anne ben sınavdan 496 puan almışım dedi. Tercihlerini yaptı. Bir hafta on gün sonra, anne 'Ben Çapa'yı tutturmuşum' dedi" ifadelerini kullandı. 

'Sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede'Sahte doktor' soruşturmasında müfettişler devrede

"BUNLARIN HEPSİ MI YALAN OLUR? HİÇBİR ŞEY ANLAYAMADIK BİZ"

Anne Arslan, "Kayıt olmaya gittiğinde iki tane kimlik getirdi. Biri fakülte kimliği, biri de tıp fakültesi kimliği. 'Anne bunu bana zimmetlediler' dedi. Yurda yerleştirdik. Yurt müdürünün numarasını aldık. İlk defa ayrılıyorduk kızımızdan. Kazanmış kızımız dedik. Rabbim her anneye, babaya bunu nasip etmezdi. İstanbul'da bir yıl kaldı, geri geldi. 'Dekanlıktan bulunduğunuz yerlerdeki hastanelerde ve sağlık ocaklarında ders görün dediler' dedi. Bir çocuk cerrahisi var. Ben onun yanında çalışacağım dedi. Hatta bir arkadaşım daha var dedi. İki kişi geldik dedi. Haftada iki gün nöbete kalıyor. Doktorla birlikte fotoğraflar çekiliyor. Görüntülü arıyorum, hemşirelerle odada oturuyor. Bunların hepsi mi yalan olur? Hiçbir şey anlayamadık biz" dedi.

Kızının kendisini de hastaneye götürdüğünü belirten anne, "Doktor arkadaşımızın arkadaşı diye bana ilgi gösteriliyordu. Doktor ikinci sınıf öğrencisini nasıl ameliyata aldı? Hiç araştırmadı mı? Kim yardım ve yataklık ettiyse bulunmasını istiyorum. Benim çocuğum asla böyle bir şeye kalkışmaz" diye konuştu. 

SAHTE DOKTOR AYŞE ÖZKİRAZ'DAN SAHTE DOKTOR İHBARI

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul'da yakalanarak ilçeye getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KAYNAK: NTV
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 10
 • Mor 1 yıl önce Şikayet Et
  Annesi hala kızını koruyor. Allah sana da kızına da akıl, fikir, vicdan,ozan, şuur, basiret, feraset versin. Kızım yanlış yapmıştır gerekli cezayı almalıdır diyemiyor.
  Cevapla
 • MUSTAFA KOCA 1 yıl önce Şikayet Et
  Cezaevine gönderilen Ayşe Özkiraz sahte belgelerde adını Ayşem olarak yaşını da 25 olarak göstermiş.20 yaşındaki dolandırcı Ayşeden neden e devletten veya kurumdan bir belge istenmediği de akıllarda soru işareti bıraktı.
  Cevapla
 • cahit 1 yıl önce Şikayet Et
  Tamam da o hastanelerin yöneticileri ben doktorum gözlem yapmak istiyorum diyen her kese izin mi verecek asıl vahim durum bu yönetim zaafı var
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet skandal bir durum..tartışılmaz bile..Fakat bu vakanın altında kocamaaannn bir dram var..Çocukluğundan beri psikolojik olarak altta görmüş olabilir..baskılanmış olabilir..İspat etmeye kalkışmış ama yalan dolan ile maalesef..Üvey baba,üvey kardeşler...sanırım kızcağız psikolojik olarak iyi bir çocukluk geçirmemiş olabilir.Allah affetsin..İnşallah ders alır.
  Cevapla
 • salman 1 yıl önce Şikayet Et
  bu konu üzerine güzel bir film yapılır. kadın kendini doktor olarak tanıtıyor ve aylarca hastanede pratisyen hekim olarak çalışıyor. az daha dursa uzman hekim olacakmış. demek ki emekli de olması mümkünmüş. gülermisin ağlarmısın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fırtınaya dayanamayan cami minaresi yıkıldı
Nüfus oranları açıklandı! Çocuk sayısı ile ilgili korkutan rakam