Şehit babasından seçmenlere çağrı! Oğlunun kıyafetini gösterip seslendi

Konyalı şehit babası Recep Mermer, HDP ve PKK ile işbirliği yapan CHP lideri ve 6'lı koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren seçmene seslendi.

GİRİŞ 26.05.2023 07:35 GÜNCELLEME 26.05.2023 09:24
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Konyalı Piyade Uzman Onbaşı Yunus Mermer'in (25), 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait Suriye'nin Azez bölgesindeki üsse PKK/YPG'li teröristlerin düzenlediği havan saldırısında şehit oldu.

Baba Recep Mermer oğlunun şehit olduğunda üzerinde bulunan kıyafetini çerçeveletip evinin duvarına astı. Bu kıyafetleri gösterip 7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren seçmene seslenen Mermer, "Bu sizin evinizin duvarında olsa ne yaparsınız?

Kimse vatan hainlerinden, din düşmanlarından yana olmasınlar. Bunların amacı ülkeyi yönetmek değil, vatanımızı PKK'ya hainlere teslim etmek. Bu işin vebali var bunu unutmasınlar" dedi.

'CHP EŞİTTİR PKK'
Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK'ya yıllardır terör örgütü bile diyemediğini belirten Recep Mermer, "Ben oğlumu bu vatanı, memleketi, insanımızı korusun diye askere yolladım. Orada iki tane hain oğluma ve diğer evlatlarıma roket atsın diye değil.

Rabbim bize şehit ailesi olmayı nasip etti. Ama bunlar ne yapıyor. Benim oğluma roket atan, mermi atan hainlerle bir oluyorlar. Kimse bunun vebalini ne bu dünyada ne de öbür dünyada veremez.

Hele ki oy kaybedeceğim düşüncesiyle PKK'ya yıllardır terör örgütü diyemeyenlerin yatacak yeri bile yok. Bunların vatanla alakaları yok. Tek derdi ülkeyi bölmek, Erdoğan'ı göndermek. Siyasi hayatlarında ne yaptılar ki şimdi ne yapacaklar. PKK eşittir CHP'dir" dedi.

'7 BENZEMEZİ BİR ARAYA GETİREN GÜÇ VAR'
Koalisyon içerisinde bulunanları bir araya getiren bir gücün olduğunu belirten Recep Mermer, "Hem siyasi hem de fikir açısından birbirlerine benzemeyen, tamamen zıt insanların birileri tarafından birleştirildi.

40 bin tane vatan evladının kaybedilmesi, terör örgütlerine destek verilmesi, FETÖ denilen hain yapının pençesine düşmeleri, KHK ile ihraç edilen hainlerin görevlerine iade edilecek vaatleri boşuna değil.

Bunları söyletenler var. Ama bizim hainlerde saf tutanlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada işimiz olmaz. Milliyetçi denilen, kendilerini öyle tanıtanlar o safta, yıllarca başörtüsü zulmü yaşamış bir partinin temsilcisi Temel Karamollaoğlu orada.

Sizin Ayasofya kapatılsın denilen zihniyetin içerisinde sizlerin ne işiniz var? Bizim tek derdimiz vatan, millet. Mevzu bunlar olunca bizim karşımızda kimse duramaz. Millet ittifakı bu değerleri yok sayıp terör örgütünün karşısında boyun eğebilir ama biz eğmeyiz.

Zaten kimin ne olduğunu da görüyoruz. İnsanımız 28 Mayıs'ta gerekeni yapacak. Bu şer odaklarını ebediyete uğurlayacak. Patates soğan fiyatlarına kızıpta evdeki etten, bulgurdan olmanın bir anlamı yok. Biz patates, soğansız yaşarız ama vatansız yaşayamayız. Vatan olmazsa bunlarda olmaz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaoğlu'nun milliyetçilik söylemlerini de değerlendiren Recep Mermer, "Çakma milliyetçilik yapıyorlar. Madem bu kadar milliyetçisiniz askerinize, polisinize sıkanlarla neden el sıkışıyorsunuz?"

 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 25
 • Salih 6 ay önce Şikayet Et
  Dayı sen bildiğin gibi yap. Kimse karışamaz. Lakin oyumuzu kime vereceğimize karışma, olur mu...
  Cevapla
 • Türk 6 ay önce Şikayet Et
  Allah bütün şehitlerimizin şehadetini kabul etsin...
  Cevapla
 • Misafir58 6 ay önce Şikayet Et
  Allah efendimiz(sav) komşu eylesin ruhu şad olsun bunlara oy verenler ellerinde şehitlerin kanlarıyla dolaşır kim kınadığını yaşamadıkça ölmeyecek
  Cevapla
 • hüseyin 6 ay önce Şikayet Et
  İyi ki Cehennem var diye sevinir mi insan evet sevinir
  Cevapla
 • Abhaz54 6 ay önce Şikayet Et
  Ey Şehit Babam ...chp seçmenininde başındaki zatında yanındaki tiplerinde gözü dönmüş.Fetö chp ye kumpası kurmuş ve içinde bir tane milli olan kimseyi bırakmamış. Kılıçdaroğlu projesi tamda bunidi.Chp yi parçalamak ve yerine komünist bir chp tabanı bırakmak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Büyük vurgunda yeni detaylar! Erzan ‘Neden teslim olmuyorsun’ sorusuna bu yanıtı vermiş!
İstanbul'da müthiş geri dönüş! Galatasaray sonunu getiremedi