Elazığ seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...

Elazığ'da ikinci tur için oy kullanma işlemi sona erdi. İlk turda Elazığ'da Cumhur İttifakı’nın oyu %55,92 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %23,14’te kaldı. Peki deprem bölgesi olan Elazığ'ın 2. tur seçim sonuçları neler?

Elazığ seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
Elazığ seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
GİRİŞ 29.05.2023 13:05 GÜNCELLEME 29.05.2023 13:05

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kendilerine oy vermedi diye muhalefet partililer tarafından ağır hakaretlere maruz kalan depremzedeler, Elazığ'da 2. tur seçimleri için akın akın oy kullanmaya gittiler. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde asrın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi olan Elazığ, açık ara farkla Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi. İşte ikinci tur seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OYLARINI KULLANDI!

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibariyle başlayıp. 17:00’da sona erdi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar kurulan konteynerlerde oylarını kullandı.

ELAZIĞ SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketini yaşatan depremler sonrası devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Elazığlı depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandıklara akın etti. İlk turda Elazığ'da Cumhur İttifakı’nın oyu %55,92 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %23,14’te kaldı. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandığa giden depremzedeler oy kullanma işlemini tamamladı.

Ayrıca 14 Mayıs Başkanlık seçimi sonuçları ise şöyleydi:

Recep Tayyip Erdoğan: 67,17

Kemal Kılıçdaroğlu: 28,23

Muharrem İnce: 0,27

Sinan Oğan: 4,30

ELAZIĞ'DA OY KULLANILAN İLÇELER

Elazığ'da Cumhurbaşkanı 2. tur seçimleri için Elazığ il merkezi, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice ilçelerinde oy kullanıldı. 

ELAZIĞ CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUCU EKRANI

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kavala kararını Haber7'ye yorumladılar: Türk yargısına operasyon çöktü!
İstanbul için beklenen seçim anket yapıldı! İşte ipi göğüsleyen parti